Wyrok łączny, opinia żony - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze


Odpowiedz
 
22-08-2011, 17:38  
holiganka88
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie Wyrok łączny, opinia żony

Witam.
Mam pytanie. Dzisiaj wyznaczyli termin posiedzenia odnośnie wyroku łącznego dla mojego męża. Ja jako żona chciałabym napisać oraz dołączyć do akt moją opinię i parę uzasadnień, które mogą się przyczynić do uznania wyroku łącznego.
Czy ktoś wie jak takie pismo powinno wyglądać? Wiem, że można coś takiego napisać bo do tej pory dołączaliśmy wszystko co tylko można np. zaświadczenie z pracy że pracodawca jest zainteresowany dalszą współpracą po wyjściu mojego męża, to że od momentu wyjścia na wolność ma ciągłość pracy i nie miał żadnych powiązań ze światem przestępczym, to że jestem w ciąży. Jeżeli ktoś wie jak napisać takie coś proszę o podpowiedź.
Z góry dziękuję.
holiganka88 jest off-line  
22-08-2011, 20:38  
Merit
Użytkownik
 
Posty: 253
Domyślnie RE: Wyrok łączny, opinia żony

W postępowaniu karnym nie jesteś stroną. Jakiekolwiek Twoje pisma czy opinie dla sądu będą miały wartość makulatury. Zostaną złożone do akt i tyle. Prawdopodobnie nikt ich nawet dokładnie nie przeczyta. Jeżeli masz jeszcze jakieś zaświadczenia to przekaż je mężowi i niech on je złoży do sądu. W przypadku wyroku łącznego nie przykładałbym jednak aż tak wielkiej wagi do tego typu dokumentów. Mają one znaczenie marginalne. Sąd może je ewentualnie wziąć pod uwagę ustalając wymiar kary łącznej. Ocena zachowania skazanego ma jeszcze jakiś tam wpływ, ale już jego sytuacja rodzinna ( Twoja ciąża) żadnego. Wyrok łączny to nie zwolnienie warunkowe czy przerwa w karze. Poza tym nie jest do końca powiedziane, że sąd wyda wyrok łączny. Proponuję poszukać na forum wątków dotyczących wydanie wyroku łącznego, a jest tego mnóstwo.
Merit jest off-line  
22-08-2011, 20:43  
Toledo
Stały bywalec
 
Posty: 970
Domyślnie RE: Wyrok łączny, opinia żony

Myślę , że opinia żony nie ma żadnego znaczenia. Szkoda papieru i czasu sędziego.
Toledo jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne wykonawcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wyrok Łączny odpowiedzi: 1
§ Wyrok łączny odpowiedzi: 1
§ wyrok łączny odpowiedzi: 3
§ Łączny wyrok odpowiedzi: 1
§ Wyrok łączny odpowiedzi: 4
§ wyrok łączny odpowiedzi: 5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.