łączenie wyroków - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze


Odpowiedz
 
11-08-2013, 12:38  
memorial89
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie łączenie wyroków

witam. mam pytanie, jeśli dostałem wyrok po dobrowolnym poddaniu sie karze za jazde pod wpływem alkoholu na rowerze (prace społeczne) a obecnie jestem oskarżony o uszkodzenie ciała, w moim odczuciu w obronie własnej, czy pierwszy wyrok może jakoś rzutować na ewentualny drugi?? co mi może grozić?? prosze o odpowiedz
memorial89 jest off-line  
11-08-2013, 13:50  
Legalny Brunet
Stały bywalec
 
Legalny Brunet na Forum Prawnym
 
Posty: 938
Domyślnie RE: łączenie wyroków

może Zasady wymiaru kary i środków karnych - KK - Kodeks karny - 2012 - Tekst jednolity - Prawo Legeo

Cytat:
§ 2. Wymierzając karę, sąd uwzględnia w szczególności motywację i sposób zachowania się sprawcy, popełnienie przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na sprawcy obowiązków, rodzaj i rozmiar ujemnych następstw przestępstwa, właściwości i warunki osobiste sprawcy, sposób życia przed popełnieniem przestępstwa i zachowanie się po jego popełnieniu, a zwłaszcza staranie o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie w innej formie społecznemu poczuciu sprawiedliwości, a także zachowanie się pokrzywdzonego.
na pewno nie będzie działał na korzyść
Legalny Brunet jest off-line  
11-08-2013, 14:02  
memorial89
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: łączenie wyroków

czytając ten cytat.... pokrzywdzonym jest ojciec... miał 3 sprawy o znęcanie sie nad rodziną. interwencje policji były dość częste. po kolejnej awanturze uderzyłem go powiedzmy nieświadomie.... odrzucając go ode mnie...
memorial89 jest off-line  
11-08-2013, 14:28  
Legalny Brunet
Stały bywalec
 
Legalny Brunet na Forum Prawnym
 
Posty: 938
Domyślnie RE: łączenie wyroków

Zachowanie się pokrzywdzonego jak widzisz też ma znaczenie. A on cię zaatakował, czy co, dlaczego go uderzyłeś?

Przeczytaj jeszcze to:
Cytat:

Art. 25. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.

§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

§ 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.

§ 4. Osoba, która w obronie koniecznej odpiera zamach na jakiekolwiek cudze dobro chronione prawem, chroniąc bezpieczeństwo lub porządek publiczny, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

§ 5. Przepisu § 4 nie stosuje się, jeżeli czyn sprawcy zamachu skierowany przeciwko osobie odpierającej zamach godzi wyłącznie w cześć lub godność tej osoby.
Legalny Brunet jest off-line  
12-08-2013, 10:42  
memorial89
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: łączenie wyroków

tak zaatakował, i nie po raz pierwszy. do tej pory udawało mi sie tylko go odpychać lub przytrzymywać. w tej sytuacji też próbowałem lecz przy okazji też zamachnąłem sie ręką i niestety trafiłem. ale nie było to zamierzone....
memorial89 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne wykonawcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ łączenie wyroków odpowiedzi: 7
§ Złączenie wyroków odpowiedzi: 1
§ Złączenie wyroków odpowiedzi: 1
§ łączenie wyroków odpowiedzi: 2
§ łączenie wyroków odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.