zatrzymane prawo jazdy, długo trwająca procedura - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze


Odpowiedz
 
19-09-2013, 13:39  
miguel82
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie zatrzymane prawo jazdy, długo trwająca procedura

Witam, w dn.16.08.2013 zostałem zatrzymany w związku z podejrzeniem o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ( badanie alkomatem 0,27 - nie wiem skąd? ), nie zgodziłem się z wynikiem ( świadomie nic nie spożywałem ) i pojechałem na badanie krwi. Policjanci, którzy mnie zatrzymali nie pokazali na moją prośbę legalizacji alkomatu a w aktach na KP się znalazła - skąd mam wiedzieć w co dmuchałem i czy to to samo urządzenie którego dotyczy legalizacja? Do dnia dzisiejszego nie ma wyników tego badania a ja jestem bez PJ, pracuje jako przedstawiciel handlowy, otrzymałem wezwanie do KP 12.09.2013 i tam prowadzący sprawę zapisał, że udzielę dalszych wyjaśnień w późniejszym toku postępowania i powiedział mi, że przesyła do prokuratury akta bez wyników badania krwi. Czy to badanie nic nie znaczy i czy tak można? Ile można czekać na wyjaśnienie całej sprawy bo póki co nie mam żadnych informacji czy to z prokuratury czy z policji. Ponad miesiąc i cisza....co można w takiej sytuacji począć? czy jest jakiś czas po którym z braku wyników można starać się o umorzenie postępowania? Proszę o pomoc bardzo zależy mi na odzyskaniu dokumentu ze względu na pracę.
miguel82 jest off-line  
20-09-2013, 10:40  
KronX
Przyjaciel forum
 
Posty: 9.019
Domyślnie RE: zatrzymane prawo jazdy, długo trwająca procedura

Cytat:
czy jest jakiś czas po którym z braku wyników można starać się o umorzenie postępowania?
Ale o jakim braku wyników piszesz? Jest wynik. Prawie 0,6 promila z alkomatu. O braku wyników można by mówić, gdybyś w ogóle nie poddał się badaniu alkomatem i akt oskarżenia został przesłany bez wyników badania krwi. Ale w ten sposób by się raczej nie ośmieszali.
KronX jest off-line  
20-09-2013, 11:23  
miguel82
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: zatrzymane prawo jazdy, długo trwająca procedura

piszę o wyniku badania krwi, tak jak pisałem, nie zgodziłem się z wynikiem badania alkomatem, a dmuchałem ponieważ byłem pewien, że nic nie wykaże ( nie spożywałem alkoholu ani tego ani poprzedniego dnia ) a tu niespodzianka - więc nie mam pojęcia dlaczego taki wynik, i co ewentualnie jak wyników tego badania ( krwi ) nie ma do dziś...tak jak pytałem czy on się nie liczy? więc jak się tu bronić przed utratą uprawnień? co robić w takiej sytuacji?
miguel82 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne wykonawcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zatrzymane prawo jazdy odpowiedzi: 3
§ Zatrzymane prawo jazdy DO... odpowiedzi: 2
§ Zatrzymane prawo jazdy odpowiedzi: 11
§ Zatrzymane prawo jazdy. odpowiedzi: 1
§ zatrzymane prawo jazdy a art.228 kpk odpowiedzi: 7
§ Zatrzymane prawo jazdy odpowiedzi: 24


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.