Grzywna oraz wezwanie do zapłaty 44§1 kkw.art 206§1 - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze


Odpowiedz
 
25-10-2013, 11:12  
bubelssj2
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Grzywna oraz wezwanie do zapłaty 44§1 kkw.art 206§1

Szanowni forumowicze,
moja sytuacja wygląda tak że miałem nieprzyjemną bójkę rok temu, prokurator nałożył na mnie karę pozbawienia wolności na 3 miesiące w zawieszeniu na 3 lata oraz nadzór kuratora .
Po pół roku od orzeczenia prokuratury zakończyła się sprawa w sądzie, z tym że jej wynik mnie zaskoczył, ponieważ byłem pewien że dostanę zawiasy oraz dużą karę grzywny.
Koniec końców, sąd poszedł mi bardzo na ugodę, zamiast wyroku zostałem ukarany karą grzywny w wysokości 700zł (przyszło mi wezwanie o treści art. 44§1 kkw.art 206§1) oraz 500zł mam wrócić poszkodowanemu za dentystę.

I tu nasuwają się moje pytania z racji tego że chce w niedługim czasie podjąć pracę:
-jestem pytany o niekaralność, jak to wygląda w takiej sytuacji ? czy kolokwialnie mówiąc mam 'nabrudzone' w papierach ? czy to po prostu kara grzywny która jak spłacę to będzie wszystko w porządku ? w sądzie mi to po prostu nie zostało wystarczająco wyjaśnione
-mam rozumieć że muszę skontaktować się z poszkodowanym żeby dał mi namiary jak przelać pieniądze, czy może to być przelewem internetowym ? i jeśli tak to co ma zawierać taki przelew żeby przypadkowo cwaniaczek po uiszczeniu opłaty nie oskarżył mnie o brak chęci spłacenia ?
-czy mogę obie kwestie spłacać ratami ? czy mi się to opłaci ?

Bardzo proszę o odpowiedzi, pozdrawiam
bubelssj2 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.