Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne - Forum Prawne

 

Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

Witam wszystkich.Piszę tutaj, bo potrzebuję pomocy prawnej.Czy wytoczenie sprawy sądowej przeciwko matce i byłemu mężowi o znęcanie się fizyczne i psychiczne bez "namacalnych"(nie zgłaszałam nic na policję prócz jednego razu)dowodów ma jakikolwiek sens? Chcę również ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Nie zapłacony mandat
    Witam? Mam pytanie odnosnie niezaplaconego w terminie mandatu. Było krucho z pieniędzmi a nie chciałem pożyczać od...
  • § Wyłudzenie odszkodowania
    Proszę o wszelkie info w temacie Wyłudzenie odszkodowania , lub próba wyłudzenia...
  • § wyłudzenie pieniędzy
    brat wyłudził pieniądze (1000 zł) od jakiejś osoby. nie znam szczegółów. wszystko robił przez internet,...

 
03-02-2010, 14:29  
maggy_29
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

Witam wszystkich.Piszę tutaj, bo potrzebuję pomocy prawnej.Czy wytoczenie sprawy sądowej przeciwko matce i byłemu mężowi o znęcanie się fizyczne i psychiczne bez "namacalnych"(nie zgłaszałam nic na policję prócz jednego razu)dowodów ma jakikolwiek sens?

Chcę również wytoczyć byłemu mężowi sprawę o ograniczenie praw rodzicielskich oraz o paszport dla syna.

Może nakreślę trochę powody:

Od ponad 20lat jestem ofiarą znęcania się fizycznego i psychicznego najpierw matki potem mojego byłego już męża. Niestety nigdy nie miałam odwagi donieść na policję. Od dziecka byłam bita i często wyrzucana w nocy z domu na ulicę. Matka znęca się również psychicznie.Kiedy zaszłam z dziećmi w ciążę próbowała mnie zmusić do aborcji.
Niestety klasycznie trafiłam z deszczu pod rynnę kiedy związałam się z moim byłym już mężem. 10 lat znęcania się psychicznego i fizycznego, zamknięcie w domu, szantaże, ubliżania,awantury,zabieranie mi wszystkich pieniędzy,bym nie mogła się usamodzielnić.
Niestety świadkiem tego wszystkiego jest mój syn i córka.Syn wylądował w poradni psychiatrycznej z zaburzeniami.Do dziś jego ojciec ubliża mi przy dziecku.Moja matka robi to samo.Wiem, że lepiej dla dzieci będzie jeśli nie będą mieć kontaktu z nimi, ale nie wiem, co mam robić.
Czy mogę wytoczyć im sprawę o znęcanie się nade mną mimo, że są tylko zeznania moje, syna i opinia psychologa?Czy sąd powołuje biegłego?
Nie mogę nawet wyjechać za granicę, gdzie mam rodzinę, bo nie mam paszportu na który ojciec nie chce się zgodzić.
maggy_29 jest off-line  
03-02-2010, 15:27  
333aza
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie

Oczywiście,że możesz. Nie wiem gdzie mieszkasz ,ale w Warszawie działa pomoc prawnai psychologiczna dla kobiet OPTA tel./22/626 05 oo , /22/ 622 52 52 .Zadzwoń to się wszystkiego dowiesz. Idż z tym problemem do ludzi to uratujesz siebie i dzieci. Pozdrawiam.

Działaj i to szybko. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Warszawie działa pomoc prawna
i psychologiczna dla kobiet OPTA.,tel./22/626 0500 , /22/622 52 52.Tam się wszystkiego dowiesz ,dostaniesz wskazówki do działania.Nie bój się wychodzić z problemami do ludzi , to uratujesz siebie i dzieci. Pozdrawiam.
333aza jest off-line  
21-08-2010, 11:26  
alexa1988
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

Witam. Mam 22 lata. Od wielu lat mój ojciec znęca się nad całą rodziną psychicznie.Fizycznie znęcał się kilka lat temu czego juz odowodnić się nie da. Niemal codziennie słyszymy z jego ust wyzwiska, groźby. Cały czas usprawiedliwia się mówiąc, że jest znerwicowany. Gdy tylko chcemy z nim porozmawiać wpada w szał i krzyczy. Pieniądze, które zarabia przeznacza tylko na swoje wydatki. Wszytkie rachunki płaci moja mama. Ona także płaci na moje studia, daje mi i bratu kieszonkowe i pieniądze na inne wydatki. W domu robimy wszystko my a i tak słyszymy, że jesteśmy darmozjadami i w niczym mu nie pomagamy. Nie mam chłopaka, bo boję się, że on będzie taki sam jak mój ojciec, a poza tym jak nawet z jakimś się spotkam to słysze, że on jest alfo..em, a ja się nie szanuję.W domu robimy wszystko pod jego dyktando. Wiele razy myślałam o samobójstwie, miałam z jego powodu depresję. Raz próbował okaleczyć nożem mojego starszego brata, który juz z nami nie mieszka. Gdyby nie to że z mamą go zasłoniłyśmy to pewnie by to zrobił. Zdążył jedynie kopnąć go w twarz. Po wszystkim zadzwonił na policję, że brat jest agresywny. Policja przyjechała a mój ojciec tłumaczył, że brat jest pijany i wszczyna bójkę. Jak policjanci pojechali to się śmiał, że jeszcze chcięli mu dać pałkę, żeby doprowadził brata do porządku. Najgorsze jest to, że mimo, że go nienawidzę, za to vo nam robi, to go kocham i jest mi go szkoda. Wiem ,ż epowinien zapłacić za wszystko, bo mnie już chyba bardziej skrzywdzić nie może, ale mój młodszy brat bardzo cierpi. chcę iść na policję, ale boję się, że przez to będzie chciał nam coś zrobić. Jak wygląda takie postępowanie?Jeśli ktoś juz przez to przechodził to proszę o pomoc.
alexa1988 jest off-line  
16-11-2010, 09:41  
szpulcia5
Użytkownik
 
Posty: 156
Domyślnie RE: Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

Moja siostra była w podobnej sytuacji. Mąż znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie jakieś 9 lat małżeństwa. Kiedy pojawiły się małe dzieci, siostra postanowiła przerwać to piekło. Po drugiej interwencji policji założono jej niebieską kartę i policjanci zajmujący się znęcaniem, namówili siostrę, by przyszła na komendę i złożyła zeznania. To był najtrudniejszy krok, zdobyć się na odwagę. Sprawa niedawno się zakończyła. Powiem pokrótce, były nagrania (gdzie ją wyzywał, wyganiał z domu, groził pobiciem -"zacznę cię lać", rozmawiał z kochanką), była obdukcja i przesłuchiwano lekarza, który obdukcję przeprowadził. Dowody naprawdę były trudne do podważenia. Ojciec oskarżonego jest radnym w powiecie. To jest ważny aspekt, ponieważ w wyroku zmieniono kwalifikację prawną czynu ze znęcania na naruszenie nietykalności cielesnej. Za znęcanie jest kara od 3miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, a za naruszenie nietykalności cielesnej oskarżony dostał 1000zł grzywny. Wszystko się działo w sądzie rejonowym w Kętrzynie. Brakuje słów, nie warto wierzyć w sprawiedliwość sądów!
Czy ktoś może mi powiedzieć co mogło być przyczyną takiego wyroku? Sąd nie wziął w ogóle zeznań świadków pod uwagę. Kierował się tylko znajomościami. Kętrzyn to małe miasto. Jak tak może być?
szpulcia5 jest off-line  
28-08-2011, 15:40  
zuza1233
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

Witam.Moja ciocia od zawsze była ofiarą przemocy domowej ale dopiero teraz kiedy dzieci dorosły i są samodzielne zdecydowała sie na założenie sprawy o znęcanie się fizyczne i psychiczne, zaś wujek załozył sprawę o rozwód. Ciocia jest zrozpaczona sprawa o znęcanie ma się odbyć 30.09.2011 o on zbiera świadków żeby ją pogrążyć została sama jak palec nikt nie chce stanąć po jej stronie każdy widział i wie jak wyglądało jej życie na co dzień, nie ma pieniędzy na wynajęcie dobrego adwokata. Chciałabym jej jakoś pomóc ale nie wiem jak. Proszę powiedzcie gdzie się udać i kogo prosić o pomoc.
zuza1233 jest off-line  
28-08-2011, 19:53  
Kamilb2
Stały bywalec
 
Posty: 2.743
Domyślnie RE: Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

Jest sporo organizacji, które świadczą pomoc ofiarom takich przestępstw. Myślę, że bez problemu w internecie znajdziesz adresy czy numery telefonów organizacji z twojej okolicy.
Kamilb2 jest off-line  
28-05-2012, 09:53  
fabian12
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

witam

moj problem polega na tym iż mam znecajcego psychicznie sie teśćia



to trwa już ponad rok moj teść jest alkoholikiem codizenie pije nigdzie nie pracuje . Przytym sie awanturuje i ubliża wsztkim doszło już do nie miłych sytułacji np chodził po domu z wiatrówka powiedział ze nas wsztkich po wyszczela druga sytułacja mówi ze podkreca korki z zgazem i nas wysadzi w powietrze. Cały czas są jakies awantury bardzo się boje bo mam malutkie dziecko ostatnio nawet zaczoł sie żucac do bicia ostnio pochnoł babcie mojego meza (74lata) i upadła na ściane a to zucał w nią kamieniami, ja już nie mam siły a teściowa jest wykończona psychicznie nie siły znim walcyzć. Mieszkamy w domu jedno rodzinym pietrowym tyle ze parter jet pusty i trzeba tam wykoncyc wszyscy jesteśmy na jednym pietrze dom stoi na niego i tesciowa. Co mozemy zrobić chociaż zeby zaczoł mieszkac na dole
fabian12 jest off-line  
12-02-2014, 13:24  
zapalka23
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

witam proszę o pomoc. Mój partner ojciec mojego dziecka pobił mnie ostatnio, wygrażał sie co do mojej osoby. Mam zrobiona obdukcję z tego pobicie ale nie wiem co dalej robic jak postepowac w takiej sprawie boję sie o dziecko i o siebie. Policja byla wezwana, ale nie wiem co dalej robic.
zapalka23 jest off-line  
12-02-2014, 13:39  
askirkov
Stały bywalec
 
Posty: 13.329
Domyślnie RE: Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

Zgłosić sprawę na policję. W razie potrzeby nagrywać na dyktafon ewentualne awantury, wyzwiska, groźby, uzupełniać zeznania i załączać te nagrania jako dowód. Przechowywać w bezpiecznym miejscu wszystkie dowody, które nie zostały jeszcze dołączone, najlepiej u zaufanej osoby. Zażądać założenia przez policję Niebieskiej Karty. Poprosić o pomoc w miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej/Ośrodku Interwencji Kryzysowej albo zgłosić się do innej organizacji wspierającej osoby pokrzywdzone przestępstwem. Nie ukrywać problemu, poinformować o tym rodzinę/znajomych/inne zaufane osoby.

Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Art. 3 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie:

1. Osobie dotkniętej przemocą w rodzinie udziela się bezpłatnej pomocy, w szczególności w formie:
1) poradnictwa medycznego, psychologicznego, prawnego, socjalnego, zawodowego i rodzinnego;
askirkov jest off-line  
12-02-2014, 15:09  
zapalka23
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Proszę o pomoc-znęcanie się fizyczne i psychiczne

Dziękuję za pomoc. Tylko jest jedna kwestia my nie byliśmy małżeństwem tylko żyliśmy w związku konkubenckim
zapalka23 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Znęcanie się psychiczne i fizyczne - Witam was wszystkich bardzo serdecznie. Mam parę pytań odnośnie sprawy z art.207 kk... Otóż w kwietniu 2006 roku złożyłam zeznania na policji...
§ Fizyczne i psychiczne znęcanie - Witam! Mam problem z mężem,dwa razy pobił tak naszego synka ,że dziecko miało siniaki na nóżkach pleckach.Ostatnio zrobił to w pierwszy dzień świąt...
§ Znęcanie się psychiczne i fizyczne nad małoletnią - Jestem ojcem niespełna 16-letniej córki, którą po rozwodzie wychowuje matka. Od samego początku matka zabrania kontaktu z córką które mam oficjalnie...
§ Psychiczne i fizyczne znęcanie się po latach... - Chciałem prosić o radę.Mam 38 lat.W dzieciństwie ojciec znęcał się nade mną fizycznie i psychicznie kilkanaście lat.To odcisnęło piętno na moim całym...
§ Fizyczne i psychiczne znęcanie się - "Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:37.