Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić? - Forum Prawne

 

Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Sąsiadka, która ma jeszcze legitymacje dla osób nie pełnosprawnych chce koniecznie na przeciw mojego garażu to jest tuż pod moimi oknami koniecznie postarać się o kopertę przy tym pomawia moją rodzinę. Sytuacja wygląda tak. Garaże ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:


 
17-02-2010, 15:02  
vladislaviak1980
Użytkownik
 
Posty: 56
Domyślnie Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Sąsiadka, która ma jeszcze legitymacje dla osób nie pełnosprawnych chce koniecznie na przeciw mojego garażu to jest tuż pod moimi oknami koniecznie postarać się o kopertę przy tym pomawia moją rodzinę.
Sytuacja wygląda tak.
Garaże są usytuowane 13- 15 metrów od okien bloku.
Z przodu 8 rodzin ma garażu z wydzielonym miejscem parkowania. Z tyłu kolejne 8 rodzin ma garaże wydzielone z miejscem do parkowania. Każdy ma wydzieloną dodatkowo swoją wnękę 3,5 metra długości z siatką przed garażem za którą odpowiada.
- Wg prawa to jest takie, że każdy mieszkaniec bez względu na odpowiednią liczbę samochodów musi mieć zapewnione miejsce postojowe. My mamy 5 pojazdów bo 2 przyczepki, które są zarejestrowane.
- Do garaży musi być zapewniony dojazd wg odpowiedniego gabarytu. Czyli zapewnione co najmniej 10 metrów długości tak aby był plac manewrowy.
My stawiamy samochody na brzegu swojej wnęki w wnęce stoi przyczepka.
Ta osoba upiera, że chce narysować kopertę 5 metrów od ścian bloku. Będzie to na środku akurat mniej niż 10 metrów od wnęki, To jest wspólnota mieszkaniowa przy czym zebrała część podpisów ale jest prawo takie, że tyczy się każdego. Więc tu taj pomawia i gada od rzeczy, że to ja nie chcę jej pozwolić i utrudniam, wzywała policje. Raz policja przyjechała jak powiedziałem, że chce wojne to będzie miała i że będziemy wołać inspektora budowlanego a ja zamiaru nie mam płacić. Nas straszy, przy reszcie sąsiadach, pomawia itd. Widać, że to chce zrobić ewidetnie nam na złość bo może stawiać gdzie indziej jest miejsca wolnego. Uparła się tu taj ba nawet jak próbowałem rozmawiać podniesionym głosem to stwiereziała, że ja bronię a ona przecież wnioskuje o miejsce stałe i chce mi utrudnić manewrowania do mojego garażu. Miejsce stałe ma wydzielone swoje z tyłu. Ona udaje swoją nie pełnosprawność bo sam słyszałem, że odebrała komisja i od października 2009 nie dostaje. Z sąsiadem umawiała się na flaszkę, że gdzieś ma stawiać co wg prawa też nie może. Okazuje, że nigdzie i nawet nie mogę postawić na swoim placu manewrowym. Przy tym stawiając 2 auta ale swobodnie postawią 2 kolejne i ludzie chcą stawiać na środku pomiędzy 2 naszymi. Kobieta twierdzi, że to ja utrudniam a to już pomówienia bo to ona utrudnia występując o nie właściwą kopertę. Czy dowodem na pomówienia, może być lista osób których wprowadziła w błąd? i nas straszy, że będziemy płacić, wystawia nie zgodnie z prawem znaczki dla inwalidy i to jest miejsce.
A przecież gdybym był złośliwy to bym pozwolił narysować by płaciła. Co zrobić z takim sąsiadem? Jej nie zależy na dobrych stosunkach. Mieszkam nad nią i słyszę jak wszystko przeinacza. Pozostaje nie dawać. Myślę o kupieniu kolejnego samochodu by postawić. 2 dostawcze 2 osobowe... Musi się znaleść miejsce wg prawa.
Jak wybrnąć z takiej sytuacji? że sąsiad szuka wg mnie głupiego i sam słyszałem jak wydzwaniała po urzędach twierdząc, że uda albo nie.
A ten policjant co wezwała i uciekł czyli złożyła nie prawdziwe oświadczenie to uciekł i jest policja za nami. Na 2 dzień dzwoniła dwa razy aby przyjechali.
Słysze jak chce zniszczyć samochód itd.
Ale jak porysuje to mi nie przeszkadza gdyż nikt nie ukradnie mi na części. Wiem, że wg prawa nie może parkować zabroniłem mi przeszkadzania.
A jakby skierowała do sądu to czy ewentualnie by mógł uznać sąd jej racje by parkowała na przeciwko jak np 10 metrów od domu koło trzepaka i drzew jest wolne miejsce do wyznaczenia koperty? I sprowokować aby udała się do sądu?
Czy sąd uzna, że dowodem pomówienia to jest lista podpisanych osób, które wprowadziła w błąd bo nie znają tych przepisów.
Ps ja miałem taką sytuacje, że jestem 4 miesiące po chemioterapii, muszę mieć zapewniony spokój, czy to też w razie czego ewentualnie uwzględnić? Bo może się zdarzyć, że w każdej chwili może być nawrót a ta osoba mnie specjalnie denerwuje przez pomawiania itd.
Mi się wydaje, że to jedyna dobra aby poczekać na krok i sprowokować sprawą do sądu?
Ps Czy jak ktoś nie ma pieniędzy tak jak ci państwo to zamiast kary finansowej zostanie np zamieniona na więzienie?
vladislaviak1980 jest off-line  
18-02-2010, 08:46  
xdcc
Stały bywalec
 
Posty: 1.283
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Cytat:
Napisał/a vladislaviak1980 Zobacz post
- Wg prawa to jest takie, że każdy mieszkaniec bez względu na odpowiednią liczbę samochodów musi mieć zapewnione miejsce postojowe.
Podaj przepis na podstawie którego tak twierdzisz. Niezmiernie mnie zaciekawiłeś.
xdcc jest off-line  
18-02-2010, 22:55  
vladislaviak1980
Użytkownik
 
Posty: 56
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Podstawowe akty prawne dotyczące Państwowej Straży Pożarnej:
· Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów ( Dz.U. Nr 80, poz.563 )
· Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 marca 2003 r. w sprawie uzgadniania projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej ( Dz.U. Nr 121,poz.1137 ze zm.)23) rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz.U. Nr 124, poz.1030)

Rozdział 2: Dojścia i dojazdy
§ 14. 1. Do działki budowlanej oraz do budynku i urządzeń z nim związanych należy zapewnić dojście i dojazd od drogi publicznej, odpowiednie do przeznaczenia i sposobu jego użytkowania oraz wymagań ochrony przeciwpożarowej, określonych w przepisach szczególnych. Szerokość jezdni nie może być mniejsza niż 3 m.
3. W zespole niskich budynków wielorodzinnych dojście do każdej klatki schodowej powinno być przystosowane do awaryjnego ruchu pojazdów uprzywilejowanych o masie całkowitej do 2,5 tony.
4. Do budynku i urządzeń z nim związanych, wymagających dojazdów, funkcję tę mogą spełniać dojścia, pod warunkiem że ich szerokość nie będzie mniejsza niż 4,5 m.
§ 15. 1. Szerokość, promienie łuków dojazdów oraz wytrzymałość nawierzchni należy dostosować do wymiarów gabarytowych, ciężaru całkowitego i warunków ruchu pojazdów, których dojazd do działki budowlanej i budynku jest konieczny.
2. Dojścia służące równocześnie do ruchu pojazdów gospodarczych i uprzywilejowanych o masie do 2,5 tony powinny mieć nawierzchnię o nośności co najmniej dostosowanej do masy tych pojazdów.
§ 16. Do wejść do budynku mieszkalnego wielorodzinnego, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej powinny być doprowadzone utwardzone dojścia o szerokości minimalnej 1,5m, przy czym co najmniej jedno dojście powinno zapewniać osobom niepełnosprawnym dostęp do całego budynku lub tych jego części, z których osoby te mogą korzystać.
2. Wysokość ogólnodostępnych przejść i prześwitów do ruchu pieszego nie może być mniejsza niż 2,2 m, jeżeli przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej nie stanowią inaczej.
Rozdział 3:
Miejsca postojowe dla samochodów
§ 18. 1. W zagospodarowaniu działki budowlanej należy zapewnić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, odpowiednią liczbę miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również miejsc postojowych dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.
2. Liczbę i sposób urządzenia miejsc postojowych lub budowy garaży należy dostosować do ustalonych przez właściwy organ warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, z uwzględnieniem potrzebnej liczby miejsc, z których korzystają osoby niepełnosprawne, przy zachowaniu warunków technicznych określonych w rozporządzeniu.
§ 19. 1. Odległość wydzielonego, odkrytego zgrupowania miejsc postojowych lub otwartego garażu wielopoziomowego dla samochodów osobowych od okien budynku mieszkalnego, zamieszkania zbiorowego (z wyjątkiem hoteli ), zakładu opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także od placu zabaw dziecięcych nie może być mniejsza niż:
1) dla zgrupowania do 60 stanowisk włącznie - 10 m,
2) dla większych zgrupowań - 20 m, z zachowaniem warunków określonych w § 275.
2. Ustalenia ust. 1 pkt. 1 i 2 dotyczą również sytuowania wjazdów do zamkniętego garażu wielostanowiskowego w stosunku do okien budynku zakładu opieki zdrowotnej, oświaty i wychowania, a także placu zabaw dziecięcych.
3. Zachowanie odległości określonych w ust. 1 nie jest wymagane w stosunku do miejsc postojowych, znajdujących się między liniami rozgraniczającymi ulicy, na obszarze zwartej zabudowy miejskiej.
§ 20. Miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne, mogą być usytuowane w odległości 5 m od okien budynku mieszkalnego wielorodzinnego i zamieszkania zbiorowego oraz zbliżone bez żadnych ograniczeń do innych budynków. Miejsca te wymagają odpowiedniego oznakowania.
§ 21. 1. Stanowiska postojowe dla samochodów osobowych powinny mieć co najmniej szerokość 2,3 m i długość 5 m, przy czym dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne szerokość stanowiska powinna wynosić co najmniej 3,6 m i długość 5 m, a w wypadku usytuowania wzdłuż jezdni - długość co najmniej 6 m.
2. Stanowiska postojowe i dojazdy manewrowe dla samochodów osobowych powinny mieć nawierzchnię utwardzoną lub co najmniej gruntową stabilizowaną, ze spadkiem zapewniającym spływ wody.
Z powyższych przepisów wynika, iż nawet dla osób niepełnosprawnych odległość stanowiska postojowego pojazdu od ściany budynku nie powinna być mniejsza niż 5 metrów, a dla innych użytkowników 10 lub 20 m.
Każdy mieszkaniec musi mieć zapewnione miejsce postojowe bez względu ile ma kto aut oraz swobodny dojazd do swojego garażu.
vladislaviak1980 jest off-line  
18-02-2010, 23:23  
Merit
Użytkownik
 
Posty: 254
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Cytat:
Napisał/a vladislaviak1980 Zobacz post
Wg prawa to jest takie, że każdy mieszkaniec bez względu na odpowiednią liczbę samochodów musi mieć zapewnione miejsce postojowe.
Och jakby się pięknie nam żyło już widzę te parkingi po horyzont Marzenia te duże i te maleńkie...
Merit jest off-line  
18-02-2010, 23:38  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Cytat:
Napisał/a vladislaviak1980 Zobacz post
Każdy mieszkaniec musi mieć zapewnione miejsce postojowe bez względu ile ma kto aut oraz swobodny dojazd do swojego garażu.
= a to ci dopiero numer...
 
19-02-2010, 00:58  
a priori
Przyjaciel forum
 
Posty: 8.378
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Cytat:
Każdy mieszkaniec musi mieć zapewnione miejsce postojowe bez względu ile ma kto aut
Z którego z zacytowanych przez Ciebie przepisów wynika Twoim zdaniem taka reguła?
a priori jest off-line  
04-03-2010, 22:46  
vladislaviak1980
Użytkownik
 
Posty: 56
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Rozdział 3:
Miejsca postojowe dla samochodów
§ 18. 1. W zagospodarowaniu działki budowlanej należy zapewnić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, odpowiednią liczbę miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo

W kodeksie cywilnym dotyczących budynków nawet tych wspólnych jest pod punkt ( nie pamiętam dokładnie który ), że wszystko należy wytyczać wg prawa budowlanego, który jest na pierwszym miejscu.
vladislaviak1980 jest off-line  
05-03-2010, 01:26  
xdcc
Stały bywalec
 
Posty: 1.283
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Cytat:
Napisał/a vladislaviak1980 Zobacz post
odpowiednią liczbę miejsc postojowych dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo
.
Konia z rzędem temu, kto określi co oznacza "odpowiednia" np: po 3 miejsca na lokal mieszkalny , bo vladislaviak ma 2 samochody i przyczepkę ?
xdcc jest off-line  
05-03-2010, 09:30  
Ripper
Moderator
 
Posty: 11.037
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

Pamiętam czasy, w których przy bloku na 500 rodzin było 50 miejsc parkingowych i była to liczba całkiem odpowiednia i wystarczająca
Ripper jest off-line  
05-03-2010, 21:17  
vladislaviak1980
Użytkownik
 
Posty: 56
Domyślnie RE: Niuanse przeciwpożarowe- parkowanie, groźby - policjant ktory uciekł. Co robić?

poprawka

4 samochody
i 2 przyczepy
Przyczepka wg kodeksu drogowego to pojazd.
Przyczepka musi być zarejestrowana i opłacona...
vladislaviak1980 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Groźby i czyny. [pobicie, wyzywanie] Co robić? - Witajcie, na wstępnie powiem że wszystko toczy się pomiędzy osobami w wieku 16 lat. Otóż, teraz trafiłem do nowej szkoły. W nowej klasie spotkałem...
§ Groźby- co robić? - Pewna osoba grozi mi okaleczeniem i śmiercią w sms'ach, mam małe dziecko które wychowuję sama. Ta osoba wie gdzie moje dziecko chodzi do przedszkola,...
§ alimenty - niuanse - czy maja znaczenie dla ustalenia, obnizenia czy podwyzszenia alimentow takie kwestie: 1. wyzszy status materialny matki obecnie oraz ojca obecnie w...
§ Groźba, co robić? - Witam. Prowadzę serwis www, pewien człowiek chciał uzyskać pomoc. Uzyskał ją ode mnie - co dotyczyło m.in. zarejestrowania na serwisie. Później...
§ Groźba urzędników? Co robić? - Witam! Pytanie jak w tytule, ale może opiszę całą sytuację. Jestem geodetą. W urzędach powiatowych (gminnych) sprawdzane są moje prace. Urzędnicy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.