Wykrywacz metali - plaża - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
28-01-2011, 12:26  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

nie można chodzić z wykrywaczem i poszukiwać - wszystko co znajdziesz i pochodzi z roku do 1945 musisz oddać Państwu - ja np. zaniosłem do muzeum zardzewiały durszlak i wydali mi zaświadczenie, że takie przyniosłem- poza tym nikt nie zrobi Ci nic gdy szukasz z wykrywaczem np. w lesie - bo zawsze możesz powiedzieć ,że twoja żona lub dziewczyna wczoraj zgubiła swój złoty pierścionek i nie możesz go znaleść- trudniej będzie to wyglądało gdy najdą cię jak będziesz kopał dziurę lub posiadał przy sobie przedmioty starsze niż 1945
 
28-01-2011, 12:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

na plaży możesz szukać pierścionka który zgubiła twoja dziewczyna lub żona a przedmioty które będziesz miał ze sobą nie będą starsze niż do 1945 roku
 
28-01-2011, 15:27  
S.Colt
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

Myślę, że przestępca to trochę za mocne określenie... jakoś mi nie pasuje (ale w oczach niektórych możemy nim być) , ale jeżeli już zamierzasz chodzić po plaży z wykrywką zawsze można zabrać ze sobą jakiś woreczek i wrzucać do niego napotkanie śmieci. A to resztki szkła, plastikowe korki i inne niechciane przedmioty. I takim sposobem można łączyć przyjemne z pożytecznym i wrazie jakiejkolwiek kontroli można by pokazać zebrane śmieci. Dodać do tego można jeszczę dobre nastawienie oraz uprzejmość. Pamiętajmy, że policjanci to też ludzie i potrafią być wyrozumiali (nie zawszę, ale jednak potrafią). Znam to z własnego doświadczenia tylko nie szukałem wykrywką, ale magnesem neodymowym ). Tak jak wspomniałem we wcześniejszych postach, znam sytuacje, w których ludzie opisywali swoje doświadczenia z funkcjonariuszami (głównie na plaży) i nawet miło to wspominają. Moim zdaniem na plaży można szkodzić tylko pewnej grupie osób: konkurencji. Niekiedy niestety nie skończy się na "kulturalnym" sp<cenzura>aj, ale na utracie wykrywacza i kilku zębów Dosyć często takie rzeczy dzieją się w Świnoujściu.
Pozdrawiam!
S.Colt jest off-line  
28-01-2011, 15:41  
S.Colt
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

Meridianon - poszukiwać jak najbardziej można, pod warunkiem, że w przypadku nieposiadania zgody WKZ nie możesz wchodzić na stanowiska archeologiczne oraz w miejsca wpisane do rejestru zabytków. Jeżeli natomiast masz zamiar chodzić po lesie( nie wpisanym do rejestru) lub w podobnym miejscu, wystarczy jedynie zgoda leśniczego lub zgoda właściciela terenu ( np. pole). Pamiętaj, że oddać Państwu należy tylko te rzeczy które tymi zabytkami są. Sam w szufladzie trzymam niemieckie 5 pfenningów z 1921 roku i nie sądze, że jest to zabytek. Ale zaciekawiło mnie jedno co napisałeś: "ja np. zaniosłem do muzeum zardzewiały durszlak i wydali mi zaświadczenie, że takie przyniosłem". Jakiś rok temu oddałem muzeum plombę towarową znalezioną przy poszukiwaniach, ale żadnego dyplomu i zaświadczenia nie dostałem. Nie wiem, może zapomnieli? W każdym razie jeszczę się o to upomnę.
Pozdrawiam!
S.Colt jest off-line  
28-01-2011, 19:17  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

wiesz trzeba się ubezpieczyć i poprosić aby potwierdzili że cos takiego przyniosłeś
 
28-01-2011, 22:28  
Trzyszcz24
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

Nie do końca to już jest związane chyba- ale co do pozwolenia leśniczego.
Co za różnica czy chodzimy z wykrywką po lesie czy nie (tak mi się wydaje przynajmniej)- leśniczy nie jest od pilnowania metalu w glebie.
A jeśli nie jest to PN albo rezerwat, to nie trzeba zgody na chodzenie poza ścieżkami.

Z tymi śmieciami genialne- zawsze można się podać za kolekcjonera kapsli

Dzięki za ostrzeżenie- będę uważał na konkurencję.
Trzyszcz24 jest off-line  
29-01-2011, 08:03  
S.Colt
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

Masz rację, leśniczy metalu nie pilnuje, ale porządku w lesie jak najbardziej. I jeżeli znajdzie Cię z wykrywką i łopatą, to mandacik się posypie (za niszczenie ściółki leśnej). Dlatego zawsze lepiej jest do niego podjechać i poprosić o zgodę. Zazwyczaj pozwala.
Co do kapsli to nie do końca o kolekcjonowanie mi chodziło, ale pomysł również dobry. Zawsze możesz w końcu powiedzieć, że oczyszczasz plażę w ramach bezinteresownych robót społecznych.

Meridianon. Dopiero co wstałem i nie ogarniam pewnej sprawy. W jakim sensie ubezpieczyć? Bo prośbę o potwierdzenie jeszczę rozumiem.
Pozdrawiam!
S.Colt jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Spożywanie alkoholu na plaży miejskiej odpowiedzi: 11
§ namiot na plaży? mandat? odpowiedzi: 3
§ sprzedaż metali kolorowych przez nieletnich odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.