Wykrywacz metali - plaża - Forum Prawne

 

Wykrywacz metali - plaża 2

nie można chodzić z wykrywaczem i poszukiwać - wszystko co znajdziesz i pochodzi z roku do 1945 musisz oddać Państwu - ja np. zaniosłem do muzeum zardzewiały durszlak i wydali mi zaświadczenie, że takie przyniosłem- ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Dziwna sytuacja z policją i wn...
    Dzisiaj miałem dziwną sytuację z policją. Otóż jadąc na drodze zauważyłem w oddali stojący radiowóz...
  • § pismo procesowe w ilu kopiach?
    Witam.Dzis zlozylem pismo procesowe 1 dla sadu i na drugim pieczatka ze doreczono.Sprawa karna,w sumie jest nas 3...
  • § praca w zakładzie karnym
    Mam pytanie dotyczące zatrudnienia skazanego w zakładzie karnym. Wiem, że istnieje możliwość zatrudnienia takiej...

Odpowiedz
 
28-01-2011, 12:26  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

nie można chodzić z wykrywaczem i poszukiwać - wszystko co znajdziesz i pochodzi z roku do 1945 musisz oddać Państwu - ja np. zaniosłem do muzeum zardzewiały durszlak i wydali mi zaświadczenie, że takie przyniosłem- poza tym nikt nie zrobi Ci nic gdy szukasz z wykrywaczem np. w lesie - bo zawsze możesz powiedzieć ,że twoja żona lub dziewczyna wczoraj zgubiła swój złoty pierścionek i nie możesz go znaleść- trudniej będzie to wyglądało gdy najdą cię jak będziesz kopał dziurę lub posiadał przy sobie przedmioty starsze niż 1945
 
28-01-2011, 12:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

na plaży możesz szukać pierścionka który zgubiła twoja dziewczyna lub żona a przedmioty które będziesz miał ze sobą nie będą starsze niż do 1945 roku
 
28-01-2011, 15:27  
S.Colt
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

Myślę, że przestępca to trochę za mocne określenie... jakoś mi nie pasuje (ale w oczach niektórych możemy nim być) , ale jeżeli już zamierzasz chodzić po plaży z wykrywką zawsze można zabrać ze sobą jakiś woreczek i wrzucać do niego napotkanie śmieci. A to resztki szkła, plastikowe korki i inne niechciane przedmioty. I takim sposobem można łączyć przyjemne z pożytecznym i wrazie jakiejkolwiek kontroli można by pokazać zebrane śmieci. Dodać do tego można jeszczę dobre nastawienie oraz uprzejmość. Pamiętajmy, że policjanci to też ludzie i potrafią być wyrozumiali (nie zawszę, ale jednak potrafią). Znam to z własnego doświadczenia tylko nie szukałem wykrywką, ale magnesem neodymowym ). Tak jak wspomniałem we wcześniejszych postach, znam sytuacje, w których ludzie opisywali swoje doświadczenia z funkcjonariuszami (głównie na plaży) i nawet miło to wspominają. Moim zdaniem na plaży można szkodzić tylko pewnej grupie osób: konkurencji. Niekiedy niestety nie skończy się na "kulturalnym" sp<cenzura>aj, ale na utracie wykrywacza i kilku zębów Dosyć często takie rzeczy dzieją się w Świnoujściu.
Pozdrawiam!
S.Colt jest off-line  
28-01-2011, 15:41  
S.Colt
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

Meridianon - poszukiwać jak najbardziej można, pod warunkiem, że w przypadku nieposiadania zgody WKZ nie możesz wchodzić na stanowiska archeologiczne oraz w miejsca wpisane do rejestru zabytków. Jeżeli natomiast masz zamiar chodzić po lesie( nie wpisanym do rejestru) lub w podobnym miejscu, wystarczy jedynie zgoda leśniczego lub zgoda właściciela terenu ( np. pole). Pamiętaj, że oddać Państwu należy tylko te rzeczy które tymi zabytkami są. Sam w szufladzie trzymam niemieckie 5 pfenningów z 1921 roku i nie sądze, że jest to zabytek. Ale zaciekawiło mnie jedno co napisałeś: "ja np. zaniosłem do muzeum zardzewiały durszlak i wydali mi zaświadczenie, że takie przyniosłem". Jakiś rok temu oddałem muzeum plombę towarową znalezioną przy poszukiwaniach, ale żadnego dyplomu i zaświadczenia nie dostałem. Nie wiem, może zapomnieli? W każdym razie jeszczę się o to upomnę.
Pozdrawiam!
S.Colt jest off-line  
28-01-2011, 19:17  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

wiesz trzeba się ubezpieczyć i poprosić aby potwierdzili że cos takiego przyniosłeś
 
28-01-2011, 22:28  
Trzyszcz24
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

Nie do końca to już jest związane chyba- ale co do pozwolenia leśniczego.
Co za różnica czy chodzimy z wykrywką po lesie czy nie (tak mi się wydaje przynajmniej)- leśniczy nie jest od pilnowania metalu w glebie.
A jeśli nie jest to PN albo rezerwat, to nie trzeba zgody na chodzenie poza ścieżkami.

Z tymi śmieciami genialne- zawsze można się podać za kolekcjonera kapsli

Dzięki za ostrzeżenie- będę uważał na konkurencję.
Trzyszcz24 jest off-line  
29-01-2011, 08:03  
S.Colt
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Wykrywacz metali - plaża

Masz rację, leśniczy metalu nie pilnuje, ale porządku w lesie jak najbardziej. I jeżeli znajdzie Cię z wykrywką i łopatą, to mandacik się posypie (za niszczenie ściółki leśnej). Dlatego zawsze lepiej jest do niego podjechać i poprosić o zgodę. Zazwyczaj pozwala.
Co do kapsli to nie do końca o kolekcjonowanie mi chodziło, ale pomysł również dobry. Zawsze możesz w końcu powiedzieć, że oczyszczasz plażę w ramach bezinteresownych robót społecznych.

Meridianon. Dopiero co wstałem i nie ogarniam pewnej sprawy. W jakim sensie ubezpieczyć? Bo prośbę o potwierdzenie jeszczę rozumiem.
Pozdrawiam!
S.Colt jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Spożywanie alkoholu na plaży miejskiej przoms Prawo wykroczeń 11 08-06-2010 18:28
§ namiot na plaży? mandat? djkwlk Prawo karne 3 14-07-2009 17:17
§ sprzedaż metali kolorowych przez nieletnich madakasz Prawo wykroczeń 1 22-06-2007 16:53


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:11.