wniosek o widzenie - Forum Prawne

 

wniosek o widzenie

Witam. mój chłopak został tymczasowo aresztowany tydzien temu. Chciałabym starac sie o widzenie. Z tym, ze przebywa on w areszcie w Szczecinie, a ja mieszkam w Słupsku, mamy 9 miesięczną córeczkę. Czy mogę taki wniosek ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Jaki jest termin dla Prokurato...
    Witam, Czy ktoś może wie w jakim terminie Prokurator powinien rozpoznać wniosek? Sprawa dotyczy wniosku o zwrot...
  • § pomówienia.
    witam, mam taki problem, otóż okolo 2 lata temu zostałam posądzona o to, że z kimś spałam. wyszły takie plotki,...
  • § Ile czeka się na termin rozpra...
    Witam! Proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie ile może zająć ustalanie terminu rozprawy w sądzie karnym....

Odpowiedz
 
12-11-2010, 23:24  
sophie233
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie wniosek o widzenie

Witam. mój chłopak został tymczasowo aresztowany tydzien temu. Chciałabym starac sie o widzenie. Z tym, ze przebywa on w areszcie w Szczecinie, a ja mieszkam w Słupsku, mamy 9 miesięczną córeczkę. Czy mogę taki wniosek przefaksowac to prokuratury w Szczecinie, czy muszę osobiście jechać do Szczecina z tym wnioskiem? Jakie są szansę, że dostane takie widzenie? Ile taki wniosek może być rozpatrywany? Gdzie mogę zobaczyć wzór takiego wniosku? Proszę bardzo o pomoc.
sophie233 jest off-line  
12-11-2010, 23:38  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.437
Domyślnie RE: wniosek o widzenie

Cytat:
Napisał/a sophie233
Czy mogę taki wniosek przefaksowac to prokuratury w Szczecinie, czy muszę osobiście jechać do Szczecina z tym wnioskiem?
Zadzwoń do Prokuratury i ustal to. Jedna jednostka wymaga oryginału wniosku, innej wystarczy kopia czy faks.
Cytat:
Jakie są szansę, że dostane takie widzenie?
Jeśli jesteś dziewczyną, to szans nie masz żadnych gdyż widzenia udzielane są tylko członkom rodziny. Jeśli jesteś konkubiną, to szanse jakieś masz.

Cytat:
Ile taki wniosek może być rozpatrywany?
To zależy czy Prokurator prowadzący sprawę jest danego dnia w prokuraturze, czy jest w sądzie. Jeśli jest w Prokuraturze, to często podejmuje decyzje od ręki lub tego samego dnia. Jeśli go nie ma, to zrobi to kiedy będzie w Prokuraturze i znajdzie czas.
Cytat:
Gdzie mogę zobaczyć wzór takiego wniosku?
Np w google.
magnatex jest off-line  
13-11-2010, 09:21  
sophie233
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: wniosek o widzenie

Mamy 9 miesięczną córeczkę. Czy na widzenie mogłabym iść z nią? i czy taki wniosek poprostu mogę napisać odręcznie? i tam trzeba podać syg. akt sprawy. Czy jak zadzwonie do prokuratury to mi podadzą? I czy jest to konieczne do umieszczania na takim wniosku?
sophie233 jest off-line  
13-11-2010, 09:36  
forg
Praktyk
 
Posty: 14.877
Domyślnie RE: wniosek o widzenie

Cytat:
Napisał/a magnatex
Jeśli jesteś dziewczyną, to szans nie masz żadnych gdyż widzenia udzielane są tylko członkom rodziny. Jeśli jesteś konkubiną, to szanse jakieś masz.
Nie do końca się zgodzę. Widzenie może być udzielone osobie należącej do kręgu osób najbliższych. Tak zapisano to w kodeksie karnym wykonawczym. Zapomniano jednak zdefiniować osobę najbliższą. I określić średnicę tego (o)kręgu
Założycielkę tematu zapraszam do poczytania tego, co już na forum napisano. W dziale więziennictwo jest temat o widzeniach, proszę sobie poczytać.
forg jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wniosek/Podanie o widzenie - Prosze Was o pomoc mój narzeczony jest w AŚ \ Ja jestem nie pełnoletnia a w dodatku... jestem z nim w ciąży prokurator nie chce mi dać zgody na...
§ Wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym - Witam wszystkich. Mój chłopak został tydzień temu aresztowany. Nie mam pojęcia dlaczego? Nie mam z nim żadnego kontaktu. Wiem tyle, że jak narazie ma...
§ ile jest ważna zgoda na widzenie z tymczasowo aresztowanym, widzenie z obrońca? - ile jest ważna zgoda na widzenie z tymczasowo aresztowanym, widzenie z obrońca?
§ Wniosek o widzenie - Witam serdecznie! Jeśli nie jestem wpisana na listę świadków w sprawie mojego chłopaka mogę starać się o widzenie z nim? Mój pierwszy wniosek został...
§ wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym - Mój chłopak przebywa 2 tygodnie w areszcie,kiedy mogę złożyc wniosek o widzenie i jak się go pisze.
§ Mąż areszt na 3 miesiące wniosek o widzenie - Mój mąż został tymczasowo aresztowany ,chciałby wystąpic z wnioskiem do prokuratury o widzenie ze mną swoją żoną. Na jaki artykuł powołać się we...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.