art 62.1 UoPN - Forum Prawne

 

art 62.1 UoPN

Witam, zostałem wczoraj wypuszczony z "dołka" i został mi przedstawiony zarzut z art. 62.1 w charakterze podejrzanego - marihuana 0,81 grama. Sprawa wygląda następująco: Pojechaliśmy we czwórkę autem w miejsce X, po dojechaniu na miejsce ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Idiotyczna sytuacja z Taxówką....
    Witam, byłem wczoraj ofiarą idiotycznej sytuacji... Pijany znajomy zapraszał mnie na impreze do klubu i zamówił...
  • § warunkowe zawieszenie kary
    Witam serdecznie mam takie pytanie, czy jak ktoś siedzi w areszcie za oszustwa internetowe i dostał 2,5 roku do...
  • § Przekręt w sklepie
    Witam Pracuje w małym sklepie papierniczym. Mam kase fiskalną itd ale pare razy zdażyło mi się zawyżać ceny...

Odpowiedz
 
28-04-2011, 10:44  
solidarny
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie art 62.1 UoPN

Witam, zostałem wczoraj wypuszczony z "dołka" i został mi przedstawiony zarzut z art. 62.1 w charakterze podejrzanego - marihuana 0,81 grama.

Sprawa wygląda następująco:
Pojechaliśmy we czwórkę autem w miejsce X, po dojechaniu na miejsce kierowca zaparkował samochód. Następnie szliśmy chodnikiem przy ulicy i po około 100 metrach od auta zajechał nas oznakowany radiowóz policji, po minucie dojechała jeszcze grupa nieoznakowanym autem. Najpierw dokładne przeszukanie co mamy przy sobie - nic nie znaleźli. Następnie policjant poprosił kierowcę aby udać się do auta w celu przeszukania go - poszli, nic nie znaleźli. Policjant wracający wraz z kierowcą do naszej grupy po drodze znalazł kartkę na trawie przy krawężniku w odległości około 30 metrów od naszego zatrzymania, a w środku niej marihuanę. Policjanci wybrali mnie jako kozła ofiarnego i zapakowali mnie do radiowozu. Noc spędzona na dołku, a koło południa przyszedł czas na zeznania.

Oto moje zeznania:
Pouczony o swoich prawach i obowiązkach, których treść jednego egzemplarza otrzymałem na piśmie i w pełni zrozumiałem oraz zapoznany w dniu dzisiejszym z zarzutem przeciwko mojej, które również zrozumiałem lecz nie przyznaję się do jego popełnienia. Ja korzystam z prawa odmowy wyjaśnień, nie żądam adwokata - wcześniej już wszystko powiedziałem. Ja nie jestem narkomanem. Ja nie zażywam i nie zażywałem żadnych środków odurzających ani też narkotyków. To nie ja odrzuciłem zawiniątko o które posądza mnie policjant. Ja nie wiem czyje to zawiniątko jest. To wszystko co mam do wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie i jako zgodne z prawdą podpisuje własnoręcznym podpisem po osobistym odczytaniu. Ja chcę zapoznawać się z aktami przedmiotowego postępowania.

Obciąża mnie tylko i wyłącznie zeznanie jednego policjanta, który zeznał, że widział jak wyrzucałem to zawiniątko(sic!) - CO JEST NIE PRAWDĄ! Wiem, że sprawa jest do wygrania mając opłaconego adwokata. Niestety nie stać mnie na niego. Dostanę tylko adwokata z urzędu, a jak wiadomo nie wszyscy na państwowym wynagrodzeniu są ambitni w tym co robią. Jaką drogę obrony najlepiej obrać, bo jak wiadomo słowo policjanta jest "święte"(sic!). Czy jest sens powoływania na świadków trzech znajomych, którzy zostali zrewidowani razem ze mną.

Z góry dziękuję za pomoc w mojej sprawie.
solidarny jest off-line  
28-04-2011, 19:45  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: art 62.1 UoPN

Cytat:
Dostanę tylko adwokata z urzędu, a jak wiadomo nie wszyscy na państwowym wynagrodzeniu są ambitni w tym co robią.
Trochę przesadzasz. Adwokat z urzędu, to ... adwokat, jak każdy inny.

Cytat:
Jaką drogę obrony najlepiej obrać, bo jak wiadomo słowo policjanta jest "święte"(sic!).
Sąd ocenia wiarygodność zeznań świadka, nie jest tak , że słowo f-sza jest święte, zapewne on przedstawi swoje stanowisko w tej sprawie (tj. dlaczego uznał, że znaleziony narkotyk jest Twój ).

Cytat:
Czy jest sens powoływania na świadków trzech znajomych, którzy zostali zrewidowani razem ze mną.
Oczywiście, kwestia tylko tego, czy właściciel owego zawiniątka przyzna się do jego posiadania.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ art.62.ust.1 uopn darek228 Prawo karne wykonawcze 4 21-08-2012 19:22
§ Proszę o pomoc art 56 UOPN infernus1 Prawo karne 0 05-07-2010 16:31
§ wezwanie w charakterze podejrzanego art 56 ust 1 UOPN Dud2121 Prawo karne 1 02-07-2010 17:19


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.