zabrane prawo jazdy, alkohol, badania... - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Kara ograniczenia wolności
    Witam! mam karę ograniczenia wolności zostało mi jeszcze 80h! czy ktoś z doświadczenia powie mi jakie prawa ma...
  • § Odwołanie od wyroku
    Witam. Zostałam skazana przez sąd rejonowy w wydziale karnym w roku 2015 podałam się dobrowolnie karze jednak nie...
  • § Naruszenie miru domowego, prok...
    Witam. Wynajmowałam mieszkanie. Niestety przez to, że doszło do osłabienia kondycji mojej firmy i powstało...

Odpowiedz
 
09-03-2014, 15:05  
Crisuu
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: zabrane prawo jazdy, alkohol, badania...

Witam ja mam takie pytanko.Zatrzymano mi prawo jazdy 16 września 2013 roku.Dostałem orzeczenie sądowe z 11 grudnia 2013r.Że sąd orzeka 6 miesięcy zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.Oraz grzywnę w wysokości 800 zł za wykroczenia (bo nie miałem przy sobie dokumentów zapomniałem portfela) miałem 0.20mg alk wjechałem pod zakaz.+150zł kosztów sądowych."zalicza obwinionemu na poczet orzeczonego w pkt 2 zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych okres faktycznego zatrzymania prawa jazdy od dnia 16 września 2013"Bo policja mi zabrała prawko tego samego dnia i wydała pokwitowanie.To wychodzi na to że 17 marca, czyli za tydzień będę mógł prawko odebrać ?
Dodam że 950zł w sądzie zapłaciłem mam pokwitowanie.I teraz sedno sprawy.Dzwonię tam do wydziału od zatrzymań i pani mi mówi że ok 17 mogę przyjść ale czy mam badania psychologiczne i lekarskie.Mówię że nie bo do dziś nie dostałem żadnego skierowania.Jak to teraz jest za tydzień kara mi się kończy,a ja żadnego skierowania od nikogo nie dostałem.To dostanę to prawko bez badań ?? i takie pytanie drugie czy mogę iść prywatnie tu mam nie daleko taki prywatny ośrodek medicine.Muszę mieć od nich skierowanie czy mogę sobie wziąć takowe z firmy w tym tygodniu zrobić i mi je zaliczą ? czy to konkretnie muszę być skierowany od nich.Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.
Crisuu jest off-line  
09-03-2014, 21:32  
sayuricop
Stały bywalec
 
Posty: 993
Domyślnie RE: zabrane prawo jazdy, alkohol, badania...

To starosta/prezydent miasta kieruje na badania psychologiczne. Nic Ci nie da, jak zrobisz takie badania prywatnie. Tzn. nic nie da w kwestii odzyskania prawa jazdy. Udaj się do urzędu, w którym znajduje się Twoje prawo jazdy i spytaj, czy zostałeś w ogóle skierowany na te badania, jeśli tak - poproś o wydanie duplikatu skierowania, jeśli nie - to pytaj, dlaczego.
sayuricop jest off-line  
10-03-2014, 10:36  
Lustitia
Stały bywalec
 
Posty: 508
Domyślnie RE: zabrane prawo jazdy, alkohol, badania...

Warto dodać, iż takie badania wykonuje się w WOMPie.
Lustitia jest off-line  
10-03-2014, 15:34  
Crisuu
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: zabrane prawo jazdy, alkohol, badania...

Dzięki wielkie.Byłem dziś w wydziale komunikacji, i wszystkiego się dowiedziałem.Ale napiszę tak na przyszłość jak by ktoś miał podobny problem.A więc sprawa wygląda tak że tak czy siak jak masz zabrane na 6 mieś to ci oddadzą dokument.Ale masz 30 dni na doniesienie badań.Psychologicznych oraz lekarskich (2x skierowanie)Psychologiczne dla kierowców możesz sobie zrobić w dowolnym punkcie których na mieście pełno.Ale lekarskie tylko i wyłącznie w wojewódzkim gdzie są spore kolejki.W moim przypadku pani powiedziała że kurier zabrał 6 marca a ja 10 ich nie dostałem.Normalnie expresowy kurier wydała mi duplikaty i spoko już jutro na psychologiczne w prywatnym ośrodku się zapisałem.A na lekarskie będę musiał w wojewódzkim termin zabukować.W wypadku gdy ktoś olał by doniesienie badań, po odebraniu dokumentu.Zostaje wystawiony wniosek o zatrzymanie dokumentu ponownie.Także tyle w temacie dzięki
Crisuu jest off-line  
11-01-2015, 12:44  
kalin100
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: zabrane prawo jazdy, alkohol, badania...

Witam, jestem tu nowy i przedstawie swój problem. W niedzielę 11.01.2015r. wsiadłem do zaparkowanego samochodu z narzeczoną odpaliłem silnik aby zagrzać pojazd, bo czekałem na kierowcę w tym momencie podjechał patrol, kontrola trzeźwości, wydmuchałem 0.33mg/l
policjant poinformował mnie , że PJ zostanie zatrzymane ( mówiłem ze czekam na kierowce , pojazd się nie stoczył ani nie ruszył o milimetr, nic to nie dało) na komendzie wydmuchałem 32mg/l następnie 33mg/l . PJ zabrano, w czwartek 15.01.2015r mam się zgłosić do funkcjonariusza prowadzącego sprawę i proszę was o odpowiedzenie na pytania:

1. Dobrowolnie poddać się karze ?
2. Na ile zabiorą mi PJ
3. Czy będę musiał zdawać egzamin od nowa ?
kalin100 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zabrane prawo jazdy w Niemczech - alkohol odpowiedzi: 10
§ zarazne prawo jazdy za alkohol - badania odpowiedzi: 1
§ Zabrane prawo jazdy - badania odpowiedzi: 0
§ Zabrane Prawo Jazdy-Badania w Wojewodzkim Osrodku Medycynt Pracy odpowiedzi: 2
§ zabrane prawo jazdy za alkohol odpowiedzi: 0
§ zabrane prawo jazdy a kurs prawo jazdy odpowiedzi: 10


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.