Jak odwołać się od wyroku? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
27-12-2011, 11:31  
kubek2232
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Jak odwołać się od wyroku?

Witam tak jak w temacie. Opisze dokładnie sytuację : pewnego dnia koleżanka poprosiła mnie o to bym zadzwonił na policje bo matka ją bije ( sama nie mogła tego zrobić i szybko napisała mi SMS ), ja zadzwoniłem do komendy policji, dyżurny przyjął zgłoszenie i wysłał patrol. Z tego co wiem jak patrol udał się pod wskazany adres i matka koleżanki zakręciła policjantów, wyszło na to, że nic się nie działo, a ja bezpodstawnie wezwałem policje. Po 7 miesiącach przyszedł mój dzielnicowy by mnie przesłuchać. Moje zeznania zostały wysłane do prokuratury i wyrok zapadł bez rozprawy. Zostałem ukarany. I teraz właściwy problem: zauważyłem kilka niedociągnięć ze strony sądu ( przynajmniej mi się tak wydaje ). Skoro moja koleżanka jest zamieszana w sprawę to czemu i jej sąd nie przesłuchał??? Kolejne pytanie: Czy mogę w uzasadnieniu od wyroku napisać o tej koleżance??? ona jest chyba jedyną nadzieją. I jeszcze jedno: jak zrobić by odbyła się rozprawa, a nie posiedzenie sądu. Z góry dziękuje za zainteresowanie się moim problemem i ewentualne odpowiedzi.
kubek2232 jest off-line  
27-12-2011, 12:50  
Carera
Stały bywalec
 
Posty: 1.368
Domyślnie RE: Jak odwołać się od wyroku?

A w jakim trybie zapadł wyrok? Masz tam napisane środki odwoławcze i terminy ich wniesienia, jeśli był to wyrok nakazowy, to wnosisz sprzeciw. Wtedy sprawa rozpatrywana jest na zasadach ogólnych i odbywa się przesłuchiwanie świadków. Należy wówczas podać koleżankę na świadka, niech wyjaśnia sprawę.
Carera jest off-line  
27-12-2011, 14:43  
kubek2232
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Jak odwołać się od wyroku?

tak to jest wyrok nakazowy. Jest napisane orzeczenie sądu, nazwiska świadków, ale nie ma nic o środkach odwoławczych. Możesz mi powiedzieć jakie pisma mam złożyć?
kubek2232 jest off-line  
28-12-2011, 06:34  
Carera
Stały bywalec
 
Posty: 1.368
Domyślnie RE: Jak odwołać się od wyroku?

Sprzeciw od wyroku nakazowego; napisz,że go wnosisz oraz wnosisz o rozpoznanie sprawy na zasadach ogólnych (na jednym piśmie). Złóż jak najszybciej w sekretariacie sądu (jest na to 7 dni).
Carera jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:57.