uchylenie środka zapobiegawczego - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
28-02-2010, 11:09  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: uchylenie środka zapobiegawczego

dzis dzwonil do mnie R - nie rozmawial z wychowawca w koncu apropos tej sprawy, twierdzi ze na pewno chodzi o alimenty albo o jakas grzywne, czy mozliwe aby chodzilo o to ,skoro wezwanie przyszlo z tak jak napisane wczesniej z wydzialu penitencjarnego i nadzoru nad wykonywaniem orzeczeń karnych ? czy tu moze chodzic tylko o wpz ?
 
01-03-2010, 10:44  
ziov
Użytkownik
 
Posty: 57
Domyślnie RE: uchylenie środka zapobiegawczego

Podłączam się pod temat i chciałem napisać kilka zdań. Jestem poszkodowany w pewnej sprawie, oskarżony dostał areszt tymczasowy po 3 miesiącach został wypuszczony. Za około miesiąc sprawa on już jakiś czas na wolności. Sprawa jest o rozbój z niebezpiecznym narzędziem itd. Przecież teraz on będzie odpowiadał z wolnej stopy czyli spotkanie z nim w sądzie nie żebym się obawiał, ale trochę chorobliwie działa polskie prawo jak podejrzany który ma postawione ciężkie zarzuty i w przeszłości był karany tak porostu zostaje wypuszczony i może stanąć tworzą w twarz poszkodowanym przed rozprawą. To taka mała moja dygresja w tym temacie.
ziov jest off-line  
28-05-2010, 20:40  
maniak83feb
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: uchylenie środka zapobiegawczego

Cytat:
Napisał/a nitrous_oxide
To, że ma w toku drugą sprawę, nie może być argumentem na jego niekorzyść, ponieważ w polskim prawie istnieje zasada domniemania niewinności.
tak tylko pamietaj ze poskie sady penitencjarne moga uznac to tez na niekorzysc gdyz zk wystawia negatywna pognoze kryminalistyczno-sopleczna. a roznie to bywa, zalezy od zachowania, prace, przepustki, czas do konca kary, normalnie gdy jest do 6 miesiecy to puszczaja, tez zalezy gdzie bo sazaklady gdzie a dobre wokandy a sa ze sa zle.pozdro
maniak83feb jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zmiana środka zapobiegawczego odpowiedzi: 18
§ Termin rozpatrzenia wniosku o uchylenie środka zapobiegawcze odpowiedzi: 7
§ prośba o uchylenie środka karnego odpowiedzi: 4
§ zmiana środka zapobiegawczego odpowiedzi: 2
§ zamiana środka zapobiegawczego AŚ odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.