Procedura odzyskania prawa jazdy?? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
07-01-2012, 00:32  
Kristofer12
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Procedura odzyskania prawa jazdy??

Witam.

Moja sprawa wygląda następująco. Zabrano mi prawo jazdy na okres 2 lat i za pół roku mija okres kary, daltego mam parę pytań o jego odzyskanie i proszę o odpowiedź na nie

1.Rozumiem że z końcem biegu kary pierwszą rzeczą jaką muszę zrobić jest udanie się do wydziału komunikacji z badaniami lekarskimi o wydanie zazwolenia na egzamin?

2.Jeśli zdam odrazu za pierwszym razem to udaję się do urzędu i tam wydają mi moje stare prawo jazdy?

3. Jeśli nie zdam za pierwszym razem, to muszę jeszcze raz iść do urzędu po ponowne zaświadczenie o egzamin, czy wystarczy, że zapisze się w WORDzie na kolejny egzamin?

4.Jeśli zdam teorię za pierwszym razem, a praktyki nie, to czy przy następnym podejściu znowu będę musiał zdawać teorię?

5.Jeśli nie zdam za pierwszym razem to otrzymuję zupełnie nowe prawo jazdy czy dostaję stare?

6.Zmieniłem adres zameldowania, więc będę musiał mieć nowe prawo jazdy, a w badaniach lekarskich mam napisane że muszę iść na kolejne badanie za 5 lat od daty pierwszego badania, to znaczy że na nowym blankiecie będę miał termin że ważne 5lat? I czy po tym następnym badaniu będę miał wydane nowe prawo jazdy z wpisem że wydane bezterminowo? I czy będę musiał robić takie badania dalej 3 raz i 4 itd.?

7.Po jakim czasie wyrok ulega zatarciu i zostanę wypisany z danych jako osoba karana, czyli będę mógł powiedzieć że jestem całkowicie czysty tak jak osobą która nigdy nie popełniła przestępstwa?

Proszę jedynie o konkretną ścisłą odpowiedź na moje pytania

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
Kristofer12 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.