Pomówienie - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § wyroki w zawieszeniu
    chcial bym zapytac , czy jest mozliwosc odwieszenia wyroku , gdy jeszcze nie jest prawomocny a w okresie tym zostaly...
  • § Błędna informacja w liście od ...
    Witam. We wrześniu zeszłego roku miałam sprawę karną i zakończyła się ona na posterunku policji, więc po...
  • § Strony www
    Dobry wieczór, mam pytanie dotyczące podejrzenia o oszustwo. Konkretnie chodzi, o stronę internetową, która...

Odpowiedz
 
29-04-2012, 13:29  
Jacpot
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie Pomówienie

Witam.
Zostałem pomówiony z art. 190 i 157 par.1 kk i zostały przedstawione mi zarzuty przez prokuratora. Oczywiście byłem ciekawy kto stoi za tym pomówieniem i poprosiłem o wgląd do akt sprawy. Co się okazało ku mojemu zdumieniu pomówiła mnie była dziewczyna z którą nie utrzymuję absolutnie żadnych kontaktów już od 4 lat. Mało tego rozstaliśmy się w zgodzie i nikt do nikogo nie miał pretensji. Po przeczytaniu tych akt sprawy zacząłem się zastanawiać czy sprawa czasem nie została sfabrykowana na tle emocjonalnym byłej dziewczyny ,ponieważ to ja z nią zerwałem. Sprawa, którą opisała w swoich zaznaniach jest jakimś absurdem, lecz popartym tylko opinią jakiegoś biegłego bez potwierdzenia jakichkolwiek świadków zdarzenia jakie opisuje pokrzywdzona w sprawie. Mało tego o zdarzeniu nie powiadomiono natychmiast policji tylko dopiero po jakimś czasie oskarżycielka złożyła powiadomienie o przestępstwie. Oczywiście do zarzucanego mi czynu się nie przyznałem bo w ogóle mnie na miejscu zdarzenia nie było i nie wiem o co w tej sprawie tak naprawdę chodzi. Zostałem jak na razie powiadomiony przez prokuratora o zakończeniu dochodzenia i przesłaniu akt do Sądu. W związku z powyższym mam pytanie co mam dalej robić w tej sprawie jak się bronić aby nie paść ofiarą pomówienia. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. Jacek.
Jacpot jest off-line  
29-04-2012, 14:50  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Pomówienie

Cytat:
Napisał/a Jacpot
Zostałem pomówiony z art. 190 i 157 par.1 kk i zostały przedstawione mi zarzuty przez prokuratora. (...) Oczywiście do zarzucanego mi czynu się nie przyznałem bo w ogóle mnie na miejscu zdarzenia nie było i nie wiem o co w tej sprawie tak naprawdę chodzi.
Zarzuca Ci się, że groziłeś kobiecie i ją pobiłeś powodując uszczerbek na zdrowiu i to z tych zdeczka poważniejszych.
Ale ponieważ nie ma żadnych dowodów (poza opinią biegłego - zapewne co do tego, czy naruszenie czynności narządu ciała spowodowało rozstrój zdrowia na okres pow. 7 dni) - wystarczy, że wszystkiemu zaprzeczysz.

A jeśli jeszcze przypomnisz sobie kogoś, kto potwierdzi że w czasie gdy bito Twą byłą spędzałeś z nim czas - to już w ogóle nie ma się czym martwić.Ps. Teraz następuje ta część, w której wyjaśniasz, że w sprawie są też inne dowody, tak samo sfabrykowane, jak oskarżenia Twej byłej.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pomówienie - pomóżcie prosze odpowiedzi: 22
§ Czy to pomówienie ? odpowiedzi: 0
§ Pomówienie odpowiedzi: 7
§ Pomówienie odpowiedzi: 1
§ pomówienie odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.