Sekcja zwłok - Forum Prawne

 

Sekcja zwłok

Witam! Chciałam zapytać jak długo czeka się na wyniki sekcji zwłok? Czy możliwe jest, aby czekać pół roku? Sekcja została zlecona przez prokuratora i ma miejsce w Krakowie....Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Kanibalizm
    Witam, orientuje się ktoś czy istnieje jakiś przepis który zakazuje kanibalizmu (ludzi, nie zwierząt). Potrzebuję...
  • § Jakie konsekwencje dla sprawcy...
    Witam. Ostatnio wydarzyła się sytuacja, w której w wypadku samochodowym zginęła osoba. Jakie konsekwencję można...
  • § Bezprawne publikowanie zdjęć...
    Witam.Tydzień temu miałam kolizję samochodową, wpadłam w poślizg i auto zatrzymało się na barierkach.Na miejsce...

Odpowiedz
 
05-08-2012, 13:39  
monika151
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Sekcja zwłok

Witam! Chciałam zapytać jak długo czeka się na wyniki sekcji zwłok? Czy możliwe jest, aby czekać pół roku? Sekcja została zlecona przez prokuratora i ma miejsce w Krakowie.
monika151 jest off-line  
05-08-2012, 13:40  
pb34499
Moderator
 
pb34499 na Forum Prawnym
 
Posty: 4.070
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

Bez znajomości akt nikt Ci takich informacji nie udzieli!
pb34499 jest off-line  
05-08-2012, 21:17  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.466
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

pb34499 - nie przesadzaj... Co mają akta sprawy, do sekcji zwłok.
Na podstawowe wyniki sekcji zwłok czeka się przeważnie około miesiąca, chyba że jest bardzo duży "ruch w interesie" to troszkę dłużej.
Dłużej można czekać na niektóre, bardzo szczegółowe badania, prowadzone w oparciu o próbki pobrane w trakcie sekcji zwłok.
magnatex jest off-line  
05-08-2012, 22:03  
trampek9
Użytkownik
 
Posty: 138
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

Niestety na końcową opinię biegłego w której wynik sekcji jest tylko jednym elementem a reszta to wyniki specjalistycznych badań, analiz i symulacji można czekać nawet 2-3 lata. PS ostatnio przedstawiono końcowy raport o śmierci Pyjasa - badania trwały około 2 lat.
trampek9 jest off-line  
05-08-2012, 22:20  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.466
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

Cytat:
Napisał/a trampek9
Niestety na końcową opinię biegłego w której wynik sekcji jest tylko jednym elementem a reszta to wyniki specjalistycznych badań, analiz i symulacji można czekać nawet 2-3 lata.
Wybacz, ale nie masz pojęcia o czym piszesz.
Mylisz wyniki sekcji zwłok, z wynikami ekspertyz wydanych na podstawie próbek pobranych w trakcie sekcji, oraz kolejnych opinii wydanych na podstawie wyników sekcji.
Spójrz chocby na głośne sprawy "Madzi", Jasia z Cieszyna", samobójstwa Leppera czy szereg innych - to wprost wskazuje na terminy.
magnatex jest off-line  
06-08-2012, 15:19  
trampek9
Użytkownik
 
Posty: 138
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

Nie do końca. Co innego podanie przyczyny zgonu a co innego pełna opinia. Pamiętam jak czekaliśmy ok 10 m-ce na wynik badań laboratoryjnych toksykologicznych w celu ustalenia przyczyny śmierci młodego mężczyzny który wrócił z krajów Ameryki Południowej - ugryzienie przez tamtejszego stawonoga. Po ich otrzymaniu stworzono pełną opinie.
trampek9 jest off-line  
06-08-2012, 15:27  
Kamilb2
Stały bywalec
 
Posty: 2.743
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

Trampek, czekaliście, bo zapewne pojawiły się problemy z ustaleniem przyczyny zgonu (w tym przypadku trudno się dziwić). Czym innym jest ugryzienie przez stawonoga z Ameryki Południowej, a czym innym zawał, wylew etc. W większości przypadków sama sekcja wystarcza do ustalenia przyczyny zgonu.
Kamilb2 jest off-line  
06-08-2012, 15:31  
trampek9
Użytkownik
 
Posty: 138
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

Oczywiście !!! Były przyczyny z ustaleniem przyczyny zgonu tj przyczyny wyjściowej ponieważ wtórna oraz bezpośrednia zostały ustalone bardzo szybko. Być może tak samo było w przypadku o który pyta założycielka wątku.
trampek9 jest off-line  
06-08-2012, 15:38  
Kamilb2
Stały bywalec
 
Posty: 2.743
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

Może tak być, niemniej jestem pewny, że sekcja została wykonana już dawno i Prokurator prowadzący postępowanie dysponuje jej wynikami. Inną sprawą są ewentualne ekspertyzy. Pisał już o tym Magnatex. Te nie zaliczają się do sekcji zwłok.
Kamilb2 jest off-line  
06-03-2013, 12:31  
Andzia9008
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Sekcja zwłok

Witam mam takie pytanie czy wyniki sekcji zwłok można uzyskać ponad roku i gdzie trzeba dzwonić lub pisać żeby je otrzymać. pozdrawiam
Andzia9008 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ ile trwa sekcja zwłok po pozarze - Witam chciałbym sie was zapytac ile trwa sekcja zwłok po pozarze
§ Sekcja zwłok - Witam. Ok. 2 miesiące temu zmarł mój dziadek, prawdopodobnie z przyczyn naturalnych, jednak przeprowadzono sekcje zwłok. Początkowo zapisano:...
§ sekcja zwłok - Witam, nie wiem gdzie powinienem umieścić ten post ale wyjaśniam: do kogo powinien zwrócić się siostrzeniec z wnioskiem o przeprowadzenie sekcji...
§ sekcja zwłok dziecka - chciałabym się zapytać ile czasu czeka się za szczegółowymi wynikami sekcji zwłok dziecka i czy będę mogła je przeczytać i je otrzymam???
§ Sekcja wykonawcza - Zostałem skazany za posiadanie nielegalnego oprogramowania o wartości 500zł oraz koszta sądowe 600zł po uprawomocnieniu wyroku dostałem pismo że...
§ sekcja zwłok - Witam.29 kwietnia br.znaleziono zwłoki mojej koleżanki.Miała 2-ie wrzecionowate rany na potylicy,liczne sińce, otarcia naskórka itp.Prokurator zlecił...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.