Sex z nieletnią (14 latka) - Forum Prawne

 

Sex z nieletnią (14 latka)

Na tym forum jestem nowym więc z góry przepraszam za ewentualne błędy z mojej strony. Od dłuższego czasu śledze i szukam wątków oraz przykładów popełnienia wykroczenia zwiazanego z art. 200 kk . Moja dziewczyna która ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:


 
06-11-2008, 09:39  
Dziomek6087
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Sex z nieletnią (14 latka)

Na tym forum jestem nowym więc z góry przepraszam za ewentualne błędy z mojej strony. Od dłuższego czasu śledze i szukam wątków oraz przykładów popełnienia wykroczenia zwiazanego z art. 200 kk. Moja dziewczyna która obecnie jest osobą pełnoletnią, 4 lata temu jako 14-latka była kilkókrotnie zmuszona do stosunku przez 21-chłopaka który był z nią jedynie dla tego celu bo na boku miał dziewczyne w swoim wieku z która jest do dziś. Bardzo Kocham moja dziewczyne ale ta sprawa nie pozwala mi spokojnie żyć. Szukam odpowiedzi na pytanie czy po takim czasie jest szansa ukarania tego chłopaka (teraz już 25 letniego faceta) i czy to w ogóle ma sens?? Zależy mi na tej sprawie i za wszelka cene będe szukał wymierzenia sprawiedliwości. Chcę całą sprawę zgłosić na policje ale boje się ze po takim czasie po prostu nic to nie da, a w około całej sprawy powstanie niepotrzebny szum. Błagam o pomoc.
Dziomek6087 jest off-line  
06-11-2008, 10:46  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 12.651
Domyślnie

Po kilku latach może być problem z zebraniem wartościowych dowodów.
Poza tym dla mnie istotna byłaby też wola dziewczyny. Jeśli ona nie życzyłaby sobie wywlekania tej sprawy to pewnie bym tego jako jej chłopak nie robił.
kadi jest off-line  
06-11-2008, 13:56  
Dziomek6087
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

Jakie dowody mogłyby być wiarygodne bo zapewne słowo przeciw słowu zbyt wiele nie da? Moja dziewczyna gdy tylko to sie działo opowiedziała to dla swojej przyjaciółki która doskonale zna sprawe i tego człowieka ponieważ jest jej sąsiadem. Ten Facet jest osobą dla nich znaną bo po prostu mieszka na jednym osiedlu ale bały sie o tym wszystkim komuś powiedzieć: po pierwsze "rodzice" po drugie "otoczenie z osiedla" hmm jak to sie mówi młode i głópie. Teraz jestem pewien że moja dziewczyna chciałaby kary dla tego człowieka ponieważ oboje cierpimy przez to co nigdy nie miało prawa sie wydazyć.
Dziomek6087 jest off-line  
06-11-2008, 22:46  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.318
Domyślnie

Przede wszystkim Twoja dziewczyna mogła by zostać przesłuchana w obecności biegłego psychologa, który by się wypowiedział na temat wiarygodności jej zeznań. Składając zawiadomienie do Prokuratury mozna od razu zawrzeć stosowny wniosek.
W zawiadomieniu nalezało by też wskazać koleżankę i Pana jako świadków (ew. inne osoby mające wiedzę o zdarzeniu). Co prawda nie byli Państwo bezposrednimi świadkami zdarzenia, ale jakąś wiedzę o zdarzeniu Państwo posiadają.

PS. Czy sprawca znał wiek Pana dziewczyny w tamtym czasie, i na czym miało polegać owe "zmusznie"?
magnatex jest off-line  
07-11-2008, 13:27  
Dziomek6087
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

Tak, sprawca dobrze znał wiek mojej dziewczyny i to go nie powstrzymywało... Te zmuszanie to nie było jakies tam bicie lecz po prostu była to przewaga mężczyzny który jest silniejszy i z pod jego cielska raczej ciazko sie wyrwać. Było to także straszenie tym że wszyscy o tym sie dowiedza, że po prostu bedzie bieda, chodziło głównie o tzw reakcje otoczenia.
Dziomek6087 jest off-line  
13-11-2008, 19:56  
Dziomek6087
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

Prosze o POMOC
Dziomek6087 jest off-line  
13-11-2008, 20:27  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.318
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a Dziomek6087 Zobacz post
Prosze o POMOC
A jaką jeszcze pomoc chcesz uzyskac?
We wcześniejszych postach zostało wskazane, iż jedyna droga to zlożenie przez Twoją dziewczynę zawiadomienia o przestępstwie.
magnatex jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kontakty seksualne z nieletnią - Witam, Moja 14 letnia córka miała kontakty seksualne z 18 letnim chłopakiem. Nie chce podać nazwiska, adresu chłopaka. Czy mogę złożyć...
§ Ślub z nieletnią w ciąży. - Witam. Jak w temacie mam zapytanie czy moge wziąść ślub z dziewczyna(15 lat) w ciązy. W poprzednich tematach doczytałem się ze mozna jak jest w ciązy...
§ znęcanie sie nad nieletnią - mam pytanie zabrałem dziewczynę z domu ma 17lat powód zabrania jej z domu jest następujący znęcanie się psychicznie nad nią co już doprowadziło do...
§ stosunek z nieletnią - Witam!! Jestem tu poraz pierwszy i przepraszam za błędy !! Otóż mój kolega, nie wiem jak to określić więc wale prosto z mostu zrobił palcówe...
§ Zadawanie się z nieletnią - Witam ;] Czy zadawanie się z 16latką jest karalne? Chłopak ma 24 lata. Jeśli już to jakie mogą mu grozi kary?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:09.