Art. 183. § 1.k.p.k. czy Sąd ma obowiązek poinformować o jego treści świadka? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
30-01-2013, 19:08  
04m.marcin
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Art. 183. § 1.k.p.k. czy Sąd ma obowiązek poinformować o jego treści świadka?

Jak w temacie, czy w trakcie rozprawy przed przesłuchaniem świadka, Sąd ma obowiązek go poinformować o treści art.183.§ 1.k.p.k.?
04m.marcin jest off-line  
30-01-2013, 19:45  
radpor
Stały bywalec
 
Posty: 2.141
Domyślnie RE: Art. 183. § 1.k.p.k. czy Sąd ma obowiązek poinformować o jego treści świadka?

Tak. Art. 191 par. 2 k.p.k.
radpor jest off-line  
30-01-2013, 20:06  
04m.marcin
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Art. 183. § 1.k.p.k. czy Sąd ma obowiązek poinformować o jego treści świadka?

To w takim razie czy świadek może coś zrobić, w sytuacji w której nie został o tym przez Sąd poinformowany? Chodzi mi o konkretną sytuację w której świadek był naciskany przez adwokata oraz Sędzinę do odpowiedzi na pytania które go samego obciążały, przy czym Sąd nie poinformował świadka o treści w/w artykułu, co jest wyraźnie widoczne w protokole rozprawy.
04m.marcin jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.