Wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
01-05-2013, 18:35  
zmuda84
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie Wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Jak powinien wyglądać wniosek o widzenie z osobą tymczasowo aresztowaną?Czy są druki do pobrania w prokuraturze czy można napisać samemu.Co powinno znaleźć się w takim wniosku?Czy trzeba go złożyć osobiście czy np ja mogę złożyć w imieniu matki bądź ojca.
I jak wygląda sprawa z dostarczeniem paczki.Chodzi mi o higieniczna z m.in. bielizną itp.Czy osoba,która jest świadkiem w sprawie i nie może otrzymać zgody na widzenie,może dostarczyć taką paczkę?
Nie znam się na kwestiach prawnych bo nigdy nie miałam z nimi do czynienia.Dlatego proszę o radę.
zmuda84 jest off-line  
01-05-2013, 19:22  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Wszystko zależy od tego, kto jest organem dysponującym. Jak sąd, to sąd wydaje zgodę na widzenie z osadzonym. A co do paczek to już w areszcie trzeba się dowiedzieć. Aresztowany powinien dostać talon na taką paczkę i przekazać go na zewnątrz. Z tym talonem, dostarcza się paczkę do aresztu.
 
01-05-2013, 19:51  
zmuda84
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie RE: Wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

W tym przypadku zgodę na widzenie udziela prokuratura.Pani prokurator wyraziła zgodę,kazała tylko napisać wniosek i złożyć w prokuraturze..Nie wiem jak to zrobić.Czy mogę sama odręcznie czy są jakies druki.
Co do paczki to nie mamy żadnego kontaktu z osadzonym.Wiemy że został zatrzymany tak jak stał.Nie ma nic swojego.Chcieliśmy dostarczyć mu jakies ubrania,środki czystości i papierosy.Czyli muszę dowiedzieć się bezpośrednio w areszcie?
zmuda84 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.