Uchylenie stawiennictwa obowiązkowego na posiedzenie sadu - Forum Prawne

 

Uchylenie stawiennictwa obowiązkowego na posiedzenie sadu

Witam Mam bardzo poważny problem, a co gorsza wyjątkowo mało czasu. Zostałem oskarżony o czyn z art. 209 § 1 kk , i po przeprowadzonym postępowaniu w prokuraturze, owa wystosowała akt oskarżenia wraz z wnioskiem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § nękanie
    mój były partner nęka mnie-wydzwania lub spotyka mnie gdzies i mnie wyzywa(często przy dziecku) oraz się odgraża....
  • § Niestawienie się do więzienia ...
    witam, mój brat dostał niedawno wezwanie do stawienia się do więzienia w celu odsiedzenie 10 miesięcy kary. Kara...
  • § Niepełnoletni szkolny margines...
    Witam! Było w porządku w moim technikum do czasu, kiedy w mojej szkole którą kończę (klasa maturalna) zrobili...

 
29-06-2009, 20:59  
keicam71
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Uchylenie stawiennictwa obowiązkowego na posiedzenie sadu

Witam

Mam bardzo poważny problem, a co gorsza wyjątkowo mało czasu.

Zostałem oskarżony o czyn z art. 209 § 1 kk, i po przeprowadzonym postępowaniu w prokuraturze, owa wystosowała akt oskarżenia wraz z wnioskiem opartym o art. 335 § 1 kpk, i wniosła o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie kary:
-2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 5 lat

Forma kary jak i sposób jej orzeczenia całkowicie mnie satysfakcjonuje, lecz owa satysfakcja minęła kiedy otrzymałem wezwanie na posiedzenie w charakterze oskarżonego, i było to wezwanie określające moje stawiennictwo jako obowiązkowe.

Problem polega na tym iż mieszkam w niemczech, a posiedzenie odbywa się w Zorach. Jest to drugie posiedzenie, gdyż na poprzedni termin jaki wyznaczył sad nie byłem w stanie się stawić, i po złożeniu wniosku o odroczenie posiedzenia, zostało ono oczywiście odroczone. Kolejny termin to 6 lipca, i tu pojawia się problem z którym nie jestem w stanie sobie dać rady.
Nie jestem w stanie stawić się na termin jaki wyznaczył mi sad, a biorąc pod uwagę moja sytuacje zawodowa oraz finansowa, również ze stawiennictwem na ewentualne kolejne terminy będę miał wielki problem. Nie stać mnie na podroż do polski, a sytuacja zawodowa w jakiej się znajduje, nie daje mi komfortu odmowy pracy, a mojego pracodawcę nie interesują moje problemy jakie mam w polsce.. postawił sprawę jasno, jeśli wybiorę wyjazd do polski, to mogę pożegnać się z praca.

Poprzedni wniosek o odroczenie posiedzenia, oparałem właśnie na trudnej sytuacji zawodowe, i sad do niego się przychylił, lecz jeśli po raz kolejny zlozę ten sam wniosek, może on spotkać się z odmownym rozpatrzeniem, a nie chciałbym do tego dopuścić.

Dlatego pytam Szanownych Użytkowników, a widzę ze jesteście znawcami prawa w pełnej jego materii... co zrobić aby sad zmienił swoje zarządzenie w kwestii mojego obowiązkowego stawiennictwa, i przeprowadził je bez mojej obecności, wydając oczywiście wyrok o jaki wnosiła prokuratura.

Bardzo proszę o pomoc, i z góry serdecznie dziękuje.
keicam71 jest off-line  
29-06-2009, 21:08  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.313
Domyślnie RE: Uchylenie stawiennictwa obowiązkowego na posiedzenie sadu

Jeżeli Sąd chce Twojej obecności, to nie zmieni zdania.
Jeśli nie stawisz się, to może się okazać, że Sąd postanowi nie przychylić się do wniosku o dobrowolne poddanie się karze, i wówczas zamiast posiedzenia będą odbywały się normalne rozprawy.
magnatex jest off-line  
29-06-2009, 21:42  
keicam71
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Uchylenie stawiennictwa obowiązkowego na posiedzenie sadu

Czyli nie ma możliwości aby posiedzenie odbyło się bez mojej obecność ?
Może jednak są jakieś szanse na to aby sad przychylił się do wniosku o przeprowadzenie posiedzenia nawet w przypadku kiedy na nie się nie stawie. Zgadzam się całkowicie z wnioskiem prokuratora, a zarządzenie jakie wydal sad w kwestii mojego obowiązkowego stawiennictwa, może doprowadzić do sytuacji kiedy nie będę w stanie wywiazywac się z obowiązku alimentacji, bo strace prace.
keicam71 jest off-line  
29-06-2009, 22:35  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 12.651
Domyślnie RE: Uchylenie stawiennictwa obowiązkowego na posiedzenie sadu

O tym czy posiedzenie może się odbyć bez Ciebie decyduje Sąd. Skoro nie widzi takiej możliwości to widocznie jest tego jakiś powód.
kadi jest off-line  
29-06-2009, 22:53  
keicam71
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Uchylenie stawiennictwa obowiązkowego na posiedzenie sadu

We wniosku prokuratora o wydanie wyroku w trybie art. 335, który zawarty byl w akcie oskarżenia, nie było mowy o naprawieniu szkody, a jedynie o bieżącym wywiązywaniu się z obowiązku alimentacji. Dodam ze zgadzałem się na naprawę szkody, lecz prokurator tego w wniosku nie uwzględnił... czy to może być powodem wezwania. A jeśli zlozę oświadczenie iż wyrażam zgodę na wydanie wyroku innego niż ten o jaki wnioskował prokurator, jeśli nie zostanie zmieniona cześć dotycząca wymiaru kary pozbawienia wolności, oraz okresu jej zawieszenia.. to czy wtedy sad może uwzględnić takie oświadczenie i "przymknąc oko" na brak mojej osoby na posiedzenia ?

Czy adwokat może wystąpić w moim imieniu na posiedzeniu ?
keicam71 jest off-line  
30-06-2009, 16:41  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 12.651
Domyślnie RE: Uchylenie stawiennictwa obowiązkowego na posiedzenie sadu

Trudno w ciemno pisać do Sądu nie znając powodu jaki stoi za tym, że Sąd Cię wzywa. Wysyłanie pism na chybił-trafił może w skrajnym wypadku skończyć się decyzją o przymusowym doprowadzeniu Cię na salę posiedzeń, a jeśłi to się nie powiedzie - aresztem tymczasowym.

Adwokat może wystąpić w Twoim imieniu, ale pewne kwestie muszą być załatwione przez Ciebie osobiście.

Proponuję zadzwonić do Sądu i spróbować dowiedzieć się czemu obecność jest obowiązkowa. Może to w czymś pomoże.
kadi jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ uchylenie obowiązku alimentacyjnego - Witam. Mam pytanie jakie są podstawy do uchylenia obowiązku alimentacyjnego? Ale tak po ludzku,art.133krio,już czytałem.
§ Uchylenie obowiązku alimentacyjnego - Witam serdecznie! Proszę o radę, jak napisać pozew o uchylenie alimentów. Jeśli nie z mojej winy nie utrzymuję żadnych kontaktów z dzieckiem ani jej...
§ 14 dni obowiązkowego urlopu - jak tego uniknąć? - Mam pewien problem. Wydawałoby się, że urlop to wymarzona sprawa, ale niestety w moim przypadku nie do końca. Otóż ustawiłem sobie wszystko zgodnie z...
§ uchylenie obowiązku alimentacyjnego - witam wszystkich!! proszę o poradę w następującej kwestii:przez kilka lat płaciłem żonie alimenty z pominięciem komornika i u komornika nazbierało mi...
§ Zakaz stadionowy, a obowiązek stawiennictwa. - Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Nakreślę Wam swoją sytuację i problem, którego nie mogę rozwiązać samodzielnie. We wrześniu ubiegłego...
§ posiedzenie obowiązkowe czy nie - Witam Mam pytanie dostałam pismo z sadu jest to zawiadomienie "...ze odbedzie sie posiedzenie w przedmiocie zezwolenia na dobrowolne poddanie sie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.