art. 193 kk. teren ogrodzony czy nie ogrodzony? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
02-12-2009, 20:56  
lesstan
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie art. 193 kk. teren ogrodzony czy nie ogrodzony?

art. 193
Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza.........


Czy brak bramy wjazdowej na posesję ogrodzoną betonowym płotem powoduje, że art. 193 kk nie może mieć zastosowania? W miejscu przewidzianym na bramę aktualnie jest pusta przestrzeń, brama się kiedyś tam dopiero pojawi.

Wdzięczny byłbym za odpowiedzi! A jeszcze bardziej byłbym wdzięczny za wskazanie na ew. orzecznictwo!
lesstan jest off-line  
03-12-2009, 00:11  
MMPM
Moderator w spoczynku
 
MMPM na Forum Prawnym
 
Posty: 2.163
Domyślnie RE: art. 193 kk. teren ogrodzony czy nie ogrodzony?

Nie, nie powoduje.
Ale z drugiej strony, jak ktoś wchodzi przez otwarta brame, to tru\no mówić o wdarciu się. Muszą być spełnione dodatkowe warunki.
MMPM jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo karne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Teren prywatny odpowiedzi: 6
§ Teren prywatny odpowiedzi: 0
§ Teren prywatny odpowiedzi: 1
§ Teren prywatny odpowiedzi: 2
§ Teren RP ?? A może już nie ??? odpowiedzi: 7
§ teren sakralny odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.