Umowa najmu z prywatny wlaścicielem kamienicy - Forum Prawne

 

Umowa najmu z prywatny wlaścicielem kamienicy

Witam. Mam taki problem z mieszkaniem w prywatnej kamienicy (pod zarządem administracji ale tylko danego budynku )gdyż wprowadzilem sie do mieszkania w listopadzie 2006 roku wraz z zona i corka. Od samego naszego wprowadzenia do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:

  • § Wypowiedzenie umowy użyczenia,...
    cO powinno znajdowac się w takiej umowie. Zmarła moja mama i w moim mieszkaniu mieszka jej konkubent. Jaką przyczyne...
  • § Licytacja mieszkania
    Witam mam wielki problem. W poniedziałek 01.06.2015 ma się odbyć licytacja mojego mieszkania. Dzisiaj był jeden pan...
  • § umowa z pośrednikiem plus umow...
    Mam problem w następującej sprawie: Znalazłam w internecie ogłoszenie o sprzedaży mieszkania (ogłoszenie...

Odpowiedz
 
18-02-2010, 16:58  
milio
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Umowa najmu z prywatny wlaścicielem kamienicy

Witam.

Mam taki problem z mieszkaniem w prywatnej kamienicy (pod zarządem administracji ale tylko danego budynku )gdyż wprowadzilem sie do mieszkania w listopadzie 2006 roku wraz z zona i corka. Od samego naszego wprowadzenia do tego mieszkania stwierdzilismy ze nie dzialaja kaloryfery (kamienica posiada centralne ogrzewanie). Administrator budynku zadekralowal ze naprawi nam te kaloryfery na koszt administracji od tamtego dnia do dnia dzisiejszego nie zostalo to naprawione a za ogrzewanie musze placic co miesiac 150 zl +czynsz. Gdy rozmawiam z nim na ten temat to ciagle powtarza ze to naprawi. Mieszkanie ogrzewamy elektrycznie, pod naszym mieszkaniem jest wezel cieplowniczy gdzie administrator twierdzi ze mamy ogrzewanie podlogowe ktorego nie ma.
Kolejny problem to taki ze 16 pazdziernika 2006 roku podpisalismy umowe najmu lokalu na czas nieokreslony (wprowadzilismy sie w listopadzie 2006r.) w umowie bylo zapisane ze przez rok nie podniesie nam czynszu, pismo dostalismy o podwyzce czynszu z data 1 sierpnia 2007 z trzy miesiecznym okresem wypowiedzenia czyli podwyzka nas objela juz przed uplywem roku czyli 1 pazdziernika 2007.

Wiec moje pytanie brzmi co moge w takim przypadku zrobic czy jest szansa na to aby isc do sadu z ta sprawa ???

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam Emil
milio jest off-line  
18-02-2010, 17:33  
Michal A.
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie RE: Umowa najmu z prywatny wlaścicielem kamienicy

Oczywiście, że tak:

Jeżeli chodzi o czynsz :

Wynajmujący nie ma prawa zmieniać postanowień zawartej umowy, ponieważ zawarta w niej treść bezwzględnie wiąrze obie strony, poza tym wynajmujący musiał złożyć na niej swój podpis, co oznacza iż akceptował w chwili powstania stosunku zobowiązaniowego jej założenia.

Jeżeli chodzi o zły stan karolyferów:

Art. 662. § 1. Wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym do umówionego użytku i utrzymywać ją w takim stanie przez czas trwania najmu.
Art. 663. Jeżeli w czasie trwania najmu rzecz wymaga napraw, które obciążają wynajmującego, a bez których rzecz nie jest przydatna do umówionego użytku, najemca może wyznaczyć wynajmującemu odpowiedni termin do wykonania napraw. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu najemca może dokonać koniecznych napraw na koszt wynajmującego.
Art. 664. § 1. Jeżeli rzecz najęta ma wady, które ograniczają jej przydatność do umówionego użytku, najemca może żądać odpowiedniego obniżenia czynszu za czas trwania wad. § 2. Jeżeli w chwili wydania najemcy rzecz miała wady, które uniemożliwiają przewidziane w umowie używanie rzeczy, albo jeżeli wady takie powstały później, a wynajmujący mimo otrzymanego zawiadomienia nie usunął ich w czasie odpowiednim, albo jeżeli wady usunąć się nie dadzą, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia.
§ 3. Roszczenie o obniżenie czynszu z powodu wad rzeczy najętej, jak również uprawnienie do niezwłocznego wypowiedzenia najmu nie przysługuje najemcy, jeżeli w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach.
Michal A. jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ umowa najmu lokalu z osobą nie będącą właścicielem zenek21 Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane 9 06-03-2014 15:17
§ Prywatny właściciel kamienicy i eksmisja dusia09 Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane 3 01-07-2009 13:02
§ niejasna umowa najmu, problem z właścicielem, proszę o pomoc grabarzg Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane 1 14-06-2009 10:16
§ paser-czy zlodziej a co z wlaścicielem michal76 Prawo karne 1 28-12-2008 14:38


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.