Normy ryczałtowego zużycia wody - Forum Prawne

 

Normy ryczałtowego zużycia wody

Czy spółdzielnia mieszkaniowa może sama regulować ilości przydzielanej wody mieszkaniom nieopomiarowanym? Czy zobligowana jest Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 14 stycznia 2002 w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody (Dz. U. nr 8 poz. 70)??...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:

  • § Działka budowlana
    Witam! Moi przyszli teściowie chwalili się, że 3 lata temu nabyli działkę budowaną. Nawet mnie tam zawieźli i...
  • § Wysoki podatek od lokalu komer...
    Witam, od przyszłego miesiąca planuję wynajmować lokal komercyjny, wielkości 49m2. Wynajmujący twierdzi, że...
  • § Podział działki
    Działka podzielona jest na kilka osób, z czego jedna za wszelką cenę chce podzielić działkę już. Wiąże się to...

Odpowiedz
 
13-04-2010, 08:52  
dzudi
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie Normy ryczałtowego zużycia wody

Czy spółdzielnia mieszkaniowa może sama regulować ilości przydzielanej wody mieszkaniom nieopomiarowanym?
Czy zobligowana jest Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 14 stycznia 2002 w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody (Dz. U. nr 8 poz. 70)??
dzudi jest off-line  
15-04-2010, 06:53  
dzudi
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Normy ryczałtowego zużycia wody

Ponawiam pytanie
dzudi jest off-line  
09-02-2011, 07:33  
Andrzej Malwiński
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Normy ryczałtowego zużycia wody

W moim osobistym przekonaniu spółdzielnie nadużywają prawa w zakresie dowolnego kształtowania norm zużycia wody. Traktują to jako instrument do bezprawnego wyłudzania od ludzi pieniędzy. Nikt zdrowy na umyśle nie powoduje bezzasadnego zwiększonego zużycia wody. Jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie norm zużycia wody i są to normy w sposób dostateczny zadowalające. W przeszłości na skutek stosowania takich norm był wywołany nacisk społeczny celem wprowadzenia do lokali wodomierzy co spowodowało głównie w budynkach spółdzielczych na bezzasadne stosowanie i przekraczanie norm przez zarządców w sposób nieudowodniony. Za stan sieci od licznika głównego w budynku do lokalu odpowiada Zarządca nieruchomości i on powinien dać tego dowód poprzez okresową kontrolę, że określony lokator dopuszcza się nadmiernego zużycia wody. W innym przypadku zastosowanie kary ponad normę określoną rozporządzeniem Ministra Infrastruktury jest nieuzasadnioną niczym karą. Takie postępowanie spółdzielni narusza zasady Konstytucyjne w zakresie równości i domniemania niewinności oraz z zakresu prawa spółdzielczego.
Andrzej Malwiński jest off-line  
09-02-2011, 08:10  
czemlyn
Użytkownik
 
Posty: 274
Domyślnie RE: Normy ryczałtowego zużycia wody

Cytat:
Na podstawie art. 27 ust. 3 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu
w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 72, poz. 747) zarządza się, co
następuje:
§ 1. Ustala się przeciętne normy zużycia wody dla poszczególnych odbiorców usług,
stanowiące podstawę ustalania ilości pobranej wody w razie braku wodomierza głównego.
jeżeli nie ma indywidualnego pod-licznika do pomiaru zużycia wody w mieszkaniu i jeśli jest licznik główny na budynku to zasady rozliczania wody w spółdzielni rozstrzyga umowa pomiędzy dostawcą wody a spółdzielnią,

do tego problemu nie ma zastosowania

Cytat:
Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 14 stycznia 2002 w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody (Dz. U. nr 8 poz. 70)??
dostawcę wody nie interesuje kto i ile płaci są to sprawy wewnętrzne w spółdzielni i nie maja nic wspólnego z:
Cytat:
Traktują to jako instrument do bezprawnego wyłudzania od ludzi pieniędzy.
jeśli jednak dochodzi do takiego bezprawia to trzeba to udowodnić lub nie pisać dyrdymałów,

w spółdzielni za wszystko płacą członkowie danej spółdzielni, to nie zarząd, prezes i rada nadzorcza płaci za media i inne,
dostawców nie interesuje to jak członkowie rozwiązują swoje problemy, ja proponuję by w celu wyjaśnienia udać się do spółdzielni albo wysłać pismo i spróbować wyjaśnić ten problem rzetelnie i to by było na tyle,
pozdrawiam czemlyn
czemlyn jest off-line  
03-04-2012, 07:14  
netus14
Użytkownik
 
Posty: 85
Domyślnie RE: Normy ryczałtowego zużycia wody

A co do tego ma dostawca wody,skoro jest licznik główny i na podstawie jego pomiarów wystarczy policzyc zuzycie wody przez jedno mieszkanie dzielac całość z pomiaru przez ilość mieszkań
netus14 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Liczenie zużycia wody i ścieków (odpowiedzi: 3) Witam, mam pytanie: czy zgodne z prawem jest liczenie ścieków względem wody? Oba produkty są osobne i niezależne, wg mnie. W moim mieście - do wody...
§ Błędne naliczanie zużycia wody (odpowiedzi: 14) Witam. Z góry dziękuję za pomoc/poradę w mojej sprawie. Kilka tygodni temu miałem wizytę pracownika firmy instalującej liczniki na wodę. Do tej...
§ Rozliczenie różnicy zużycia wody (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie, Sytuacja wygląda następująco: Zarządca nieruchomości wymaga od mieszkańców na koniec roku podania stanu liczników na x dzień w...
§ Błędna prognoza zużycia wody (odpowiedzi: 3) Witam!!! W zeszłym tygodniu otrzymałem rozliczenie zużycia zm i odprowadzenia ścieków ,cw i odprowadzenia ścieków oraz zaliczek pt.zw - opłata...
§ Rozliczenie zużycia wody (odpowiedzi: 2) Witam, właśnie jestem w trakcie wyprowadzki z wynajętego mieszkania. Wynajmowałam go od 05.2010 do 01.2014.W trakcie trwania umowy co roku miałam...
§ Rozliczenie zużycia wody (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie Otrzymałam ze Spółdzielni mieszkaniowej wezwanie, w którym informują mnie że po raz ostatni wzywają mnie do uregulowania należności...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.