Odległość przystanku autobusowego i ścieżki rowerowej od domu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
13-04-2010, 22:17  
martusaaa
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Odległość przystanku autobusowego i ścieżki rowerowej od domu

Witam,
Jestem zdesperowana - szukam od dłuższego czasu informacji na temat odległości przystanku autobusowego (wiaty czy zatoki) i ścieżki rowerowej od budynku (domu) i nic nie mogę znaleźć. Jest wszytko tylko nie te odległości. Bardzo proszę o pomoc:

Mieszkam w przedwojennym domu, który stoi ok 2 m od ogrodzenia zgodnie z ówczesnym prawem budowlanym. Miasto chce tuż przed moim domem (dosłownie w oknie) postawić wiatę autobusową i zrobić ścieżkę rowerową! Jakie mam prawa w tej kwestii? Jakie przepisy mają tu zastosowanie? Przecież muszą istnieć jakieś regulacje dotyczące tych odległości. Błagam o pomoc bo budowa rusza lada moment.
martusaaa jest off-line  
05-12-2011, 12:35  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Odległość przystanku autobusowego i ścieżki rowerowej od domu

Witam,

Chciała bym zapytać jakie warunki są wymagane, żeby wybudować przystanek autobusowy. Mieszkańcy mojej miejscowości kilka lat temu zgłaszali wniosek w tej sprawie do przedstawiciela gminy, jednak został on odrzucony, a podanym powodem była nieodpowiednia lokalizacja oraz zbyt bliska odległość najbliższego przystanku (ok 1 km) Jednak w tej okolicy mieszka dużo starszych ludzi, którym taki przystanek znacznie ułatwiłby życie. Do tego wszystkiego ostatnio został tu zamknięty jedyny sklep spożywczy i najbliższy znajduje się teraz ok 1-1,5 km, co też jest sporym utrudnieniem. Obok miejsca gdzie miałby stać przystanek jest też szkoła a zatem na budowie takiego przystanku skorzystaliby również nauczyciele, których większość dojeżdża do pracy właśnie autobusem bądź busem.
Chciałabym napisać ponownie taki wniosek do władz gminy i tu moje pytanie: czy są jakieś przepisy na które mogłabym się powołać? i jakich argumentów najlepiej użyć, żeby wniosek rozpatrzyli pozytywnie?
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zniszczenie przystanku odpowiedzi: 10
§ zaśmiecanie przystanku PKS odpowiedzi: 5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.