Płacenie czynszu Eks-małżonkowi - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
09-06-2010, 17:41  
anka_13
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Płacenie czynszu Eks-małżonkowi

Witam! Jestem od roku po rozwodzie ( bez orzekania o winie).Użytkuję dom,który nadal jest naszą wspólną własnością. Wyrokiem sądu mam korzystać z niego oby dwoje.Wystawiliśmy go do sprzedaży. Przed rozwodem eks-mąż wyprowadził się. Wszystkie koszty utrzymania domu spoczywają na mnie. Jego sytuacja finansowa jest o wiele lepsza od mojej i nie ukrywam jest mi ciężko. Zaczynam życie od nowa....łącznie z emocjonalnym. Jednak eks-mąż zagroził mi, że jeżeli w jego domu będzie ktoś inny przebywać, to założy mi sprawę sądową o płacenie na jego rzecz czynszu. Czy ma ku temu podstawę jeżeli to ja ponoszę całe koszty utrzymania domu? Wydaję mi się taka groźba dość niedorzeczna jednak mogę mylić się. Mój obecny przyjaciel nie mieszka u mnie na stałe, jest osobą mającą swoje mieszkanie.Dziękuję za odpowiedź.
anka_13 jest off-line  
11-06-2010, 12:00  
artisan3D
Przyjaciel forum
 
artisan3D na Forum Prawnym
 
Posty: 1.751
Domyślnie RE: Płacenie czynszu Eks-małżonkowi

Skoro koszty utrzymania domu ponosisz Ty, to wezwij go do ponoszenia części. Sprzątasz, ogrzewasz, dozorujesz, płacisz podatki. Także jego połowy. Wezwij go do tego już teraz.Pisemnie oczywiście.
Podać do sądu zawsze może, a sąd zważy i osądzi. Zawsze sąd uznać może, że Twój oblubieniec korzysta z Twojej połowy domu.
artisan3D jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Płacenie czynszu odpowiedzi: 3
§ Przekazanie renty małżonkowi. odpowiedzi: 1
§ przekazanie uprawnień członkowi rodzimy odpowiedzi: 1
§ Egzekucja przeciwko małżonkowi dłużnika odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:12.