Budynek gospodarczy w granicy działki - Forum Prawne

 

Budynek gospodarczy w granicy działki

Witam wszystkich! Temat przewijający się na wielu forach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Weszłem w posiadanie działki budowlanej z domem jednorodzinnym wolno stojącym, działka ma powierzchnie 440 m2 a dom jest usytuowany ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:


 
13-06-2010, 13:21  
traperzk
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Budynek gospodarczy w granicy działki

Witam wszystkich!
Temat przewijający się na wielu forach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Weszłem w posiadanie działki budowlanej z domem jednorodzinnym wolno stojącym, działka ma powierzchnie 440 m2 a dom jest usytuowany centralnie na środku co przy jej prostokątnym kształcie powoduje że z 2 stron domu pozostaje mi 3m miejsca.
Z jednej strony (północnej) chciałem wykonać lekką zabudowę gospodarczą (konstrukcja drewniana pokryta płytą OSB nie wiązana konstrukcyjnie z podłożem) zabudowa ma mieć szerokość 2m tak aby 1m pozostał na przejście.
Ale gdy udałem się do sąsiada z prośbą o podpisanie zgody ten jej nie wyraził a właściwie powiedział: " ...nic nie podpiszę a jak Pan chce coś budować to se buduj..."
Co robić?
Z tego co wiem facet jest typowym "kablem" i jak tylko wybuduje zaraz będe miał jakąś kontrolę.
Czy są jakieś przepisy regulujące taką zabudowę ?
traperzk jest off-line  
15-06-2010, 11:04  
artisan3D
Przyjaciel forum
 
artisan3D na Forum Prawnym
 
Posty: 1.752
Domyślnie RE: Budynek gospodarczy w granicy działki

Oczywiście, prawo budowlane. Polecam artykuły 29 i 30.
Sąsiad nie ma nic do gadania w zakresie wyrażenia zgody. Może wyrazić sprzeciw, który w postępowaniu może zostać nie uznany, jeśli niezgodny z przepisami.
Zatem, zawiadom starostwo o zamiarze przystąpienia do wykonania budynku gospodarczego na 30 dni przed faktycznym rozpoczęciem załączając: szkice, rysunki, projekt zagospodarowania działki, projekt tego obiektu, dokument o prawie dysponowania gruntem.
Zleć uprawnionemu do wykonania ww.
artisan3D jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ działalność a budynek gospodarczy - Witam! Zamierzam otworzyć działalność gospodarczą (konkretnie wulkanizacja). Posiadam budynek gospodarczy który jest ubezpieczony i za który płacę...
§ budynek gospodarczy na granicy działek - Mój sąsiad chce postawić budynek na granicy naszych działek ze ścianą bez otworów. My wyrażamy na to zgodę. Do czego ta zgoda nas zobowiązuje?
§ budynek w granicy działek - Wydano zgodę na wybudowanie w granicy mojej działki budynku do celów usługowo-mieszkaniowych (budynek 8m wysoki i 20m długi). złożyłem za pierwszym...
§ czy można postawic domek gospodarczy na wąskiej działce od granicy do granicy? - Witam mam domek w szeregowej zabudowie do którego przynależy działka. Obok mieszka sąsiad który postawił sobie pomieszczenie gospodarcze na całą...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.