Budowa altanki na działce rolnej. - Forum Prawne

 

Budowa altanki na działce rolnej.

Witam wszystkich, mam następujący problem, mam działkę rolną, pow. 96 arów ( 1,16ha przeliczeniowego), ziemia klasy IIIA,IIIB, IVA, IVB, mniej więcej po połowie III i IV klasa. Na działce nie ma zabudowań, w gminie nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:

  • § Uciążliwa sąsiadka
    Witam. Nie koniecznie wiedziałam gdzie dodać swoje pytanie więc jeśli się pomyliłam przepraszam za błąd. Zacznę...
  • § Wymeldowanie z mieszkania bez ...
    Witam, czy można bez zgody osoby ktorej się chce pozbyc z mieszkania ja wymeldowac ? Mieszkanie...
  • § Rozwiązanie umowy - ostatni cz...
    Witam. Wypowiedziałem ostatnio umowę na czas nie określony z zapisanym w niej miesięcznym wypowiedzeniem. W umowie...

Odpowiedz
 
08-09-2010, 23:04  
gelo76
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Budowa altanki na działce rolnej.

Witam wszystkich,
mam następujący problem, mam działkę rolną, pow. 96 arów ( 1,16ha przeliczeniowego), ziemia klasy IIIA,IIIB, IVA, IVB, mniej więcej po połowie III i IV klasa.
Na działce nie ma zabudowań, w gminie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, wystąpiłem o warunki zabudowy dostałem odpowiedź pozytywną. Budowę planuje dopiero za jakieś 5 lat.
Postanowiłem na działce na razie postawić altankę murowaną, wyszukałem projekt i zgłosiłem tą chęć do starostwa.
Dzisiaj dostałem decyzję odmowną, starostwo powołuję się, że teren w PZP z 2001 roku jest oznaczony jako RP, czyli teren z podstawowym przeznaczeniem pod użytkowanie rolnicze - uprawy polowe.
Powołują się na art. 30 ust. 6 pkt. 2 - prawa budowlanego.
Oczywiście chcę się odwołać i w związku z tym mam pytania:
- Nie rozumiem podstawowej kwestii, skoro w gminie nie ma aktualnego PZP, to jak mogą decyzję opierać na nieważnym PZP z 2001 roku?
- Podejrzewam, że starostwo mój wniosek opierało na art. 29 ust.1 pkt.1 w odwołaniu chciałbym się powołać na art. 29 ust.1 pkt. 2, czy to odniesie skutek?
- w odwołaniu chciałbym uzasadnić, że altanka ma wspomagać produkcję rolną, chcę tam trzymać narzędzia oraz móc się schronić przed słońcem, deszczem, odpocząć w czasie prac rolnych, czy to odniesie skutek?
- podobno od stycznia 2009 łatwiej można zabudować grunty klasy IV, czy mógłbym to wykorzystać w sprawie altanki?
- w decyzji jest informacja, że odwołanie ma być skierowane do wojewody, może lepiej skierować do Samorządowego Organu Odwoławczego?

Proszę bardzo o pomoc.
Z góry dziękuje.
gelo76 jest off-line  
09-09-2010, 20:59  
gelo76
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Budowa altanki na działce rolnej.

Nikt mi nie może pomóc?
gelo76 jest off-line  
10-09-2010, 08:37  
cominher
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Budowa altanki na działce rolnej.

Też chciałem postawić taki gospodarczy na działce rolnej gdzie nie ma Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
Według informacji które zebrałem trzeba by najpierw wystąpić o warunki zabudowy do gminy a później do starostwa o pozwolenie.
Tak na zdrowy rozsądek to jeśli ziemia jest przeznaczona na uprawy to nie na budowę -takie moje zdanie ale mogę się mylić.
cominher jest off-line  
10-09-2010, 08:51  
gelo76
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Budowa altanki na działce rolnej.

No tak, ale tu chodzi o budynek do 25m2 czyli taki, który można budować pozwolenia na budowe.
gelo76 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ budowa na działce rolnej - Witam, posiadam działkę rolną 30 a na terenie gminy wiejskiej, bez planu zagospodarowania przestrzennego. działka została przekazana w darowiźnie od...
§ budowa altanki/wiaty - Planuję zbudować u siebie na działce budowlanej obok domu altankę/wiatę - zadaszenie +grill bez ścian i okien.Czy potrzebuję jakieś pozwolenie? I czy...
§ Budowa altanki na działce rolnej. - Witam wszystkich, mam następujący problem, mam działkę rolną, pow. 96 arów ( 1,16ha przeliczeniowego), ziemia klasy IIIA,IIIB, IVA, IVB, mniej...
§ Budowa na działce rolnej, a w różnych miejscach działki. - Na początku chciałabym się przywitać gdyż jestem tu nowa :) Przeszukałam forum, ale nie znalazłam odpowiedzi na swój problem. Otóż. Posiadam działkę...
§ budowa na działce rolnej - Witam! Niedawno kupiłem działkę rolną VI klasy o powierzchni 1,02h . Chcę na tej działce wybudować dom. Jakie muszę spełniać warunki abym dostal...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.