Mieszkania socjalne a zarobki - Forum Prawne

 

Mieszkania socjalne a zarobki

Witam serdecznie, od pół roku okazało się, że jestem szczęśliwym posiadaczem mieszkania socjalnego przyznawanego przez Urząd Miasta. Jednym z wymogów uzyskania takiego lokalu, były warunki zarobkowe (około >1000 zł na osobę). Jak wiadomo, takie mieszkania ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:

  • § Wypowiedzenie najmu umowa na c...
    Witam, postaram się wszystko dobrze opisać by nie było wątpliwości. Narzeczony podpisał umowę na czas...
  • § Czy można zmusić dewelopera do...
    Witam, Ostatnio zakupiłem mieszkanie i nie zwróciłem uwagę na coś tak oczywistego jak brak nawiewników (przy 4...
  • § studnia głębinowa
    Witam. Chciałbym wywiercić na swojej działce studnię głębinową dla potrzeb gospodarstwa domowego (5 m3 i do...

 
13-09-2010, 12:38  
grisza1010
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie Mieszkania socjalne a zarobki

Witam serdecznie,

od pół roku okazało się, że jestem szczęśliwym posiadaczem mieszkania socjalnego przyznawanego przez Urząd Miasta. Jednym z wymogów uzyskania takiego lokalu, były warunki zarobkowe (około >1000 zł na osobę). Jak wiadomo, takie mieszkania z czasem można wykupić. Ale nie o tym. Chodzi mi jak wyglądają te warunki zarobkowe po tym jak już mieszkanie zostanie nam przyznane.

Czy bezwarunkowym obowiązkiem (ogranicznikiem) jest zarabianie w granicach nie przekraczających 1000 zł na osobę? Jeżeli tak, to jaka jest logika w możliwości późniejszego wykupienia mieszkania przez lokatorów skoro zapewne wiążą koniec z końcem (przy takich zarobkach).

W skrócie: z logicznego punktu widzenia wydaje mi się troszkę idiotycznym rozwiązanie, że posiadacze mieszkania socjalnego muszą zarabiać poniżej 1000 zł na osobę. Tak jakby nie przewidywali ew. poprawy zarobków. Czy ktoś orientuje się jak to jest w praktyce?
grisza1010 jest off-line  
13-09-2010, 12:42  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 15.318
Domyślnie RE: Mieszkania socjalne a zarobki

a nie ma Pan umowy na czas określony na lokal socjalny?
Agnieszka3M jest off-line  
13-09-2010, 20:04  
grisza1010
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: Mieszkania socjalne a zarobki

No ja jestem dopiero w trakcie dostawania tego lokalu. Trwa teraz jego odrestaurowanie. Ogólnie ma to być na zasadzie najmu. A co kiedy byłaby to umowa na czas określony?
grisza1010 jest off-line  
13-09-2010, 20:08  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 15.318
Domyślnie RE: Mieszkania socjalne a zarobki

Umowa najmu na lokal socjalny zawiera na czas określony. Czas trwania umowy ustala gmina. Umowa może zostać przedłużona na następny okres, jeśli sytuacja ekonomiczna najemcy nie ulegnie zmianie.
Agnieszka3M jest off-line  
13-09-2010, 20:41  
grisza1010
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: Mieszkania socjalne a zarobki

To w takim razie, kiedy będzie się zbliżać okres wygaśnięcia umowy i np moja żona będzie zarabiała kwotę przewyższającą próg od którego przysługuje mieszkanie socjalne, może dość do nie przedłużenia umowy najmu? Czyli jednym słowem oboje małżonków musi zarabiać tyle by nie przekroczyć granicy ustalonej przez gminę (Np 1000 zł na osobę)? A w razie przekroczenia mogą nas po prostu eksmitować?
grisza1010 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zarobki - Jak zły dział PRZEPRASZAM Pracuje w firmie x ( zarabiam 2000 brutto ) ( kolega 1900 brutto ) Ja dodatkowo posiadam rentę ( 500 zł nettto )...
§ Zarobki za granica a zakup mieszkania w kraju - Nie jestem pewien czy moj temat kwalifikuje sie do tego forum, ale mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie mi pomoc. Otoz przydazyla mi sie rzecz...
§ mobbing a zarobki - Witam, jeżeli dwoje pracowników wykonuje taką samą pracę i ma taki sam zakres obowiązków i takie same stanowiska a różne pensje,można mówić o...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.