budowa domu bez zachowania odległości - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
24-01-2011, 11:09  
Moni.
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie budowa domu bez zachowania odległości

Witam,
na sąsiedniej działce postawiono dom z oknami, nie zachowując odległości, interwencja w Urzędzie zaraz na początku budowy nie odniosła żadnego skutku, sprawa ciągnie się już troszkę a teraz otrzymałam decyzję, że sprawa umorzona bo "dom fizycznie stoi i urząd nie może prowadzić dalszego postępowania i konieczne jest umorzenie". Moja działka jest nieduża, a takie usytuowanie budynku sąsiada uniemożliwia mi jakiekolwiek ruchy (rozbudowę) na mojej działce. Co ja mogę zrobić w tym temacie?? Napisali , że mogę się odwołać do Wojewody za ich pośrednictwem. Czy jeszcze mogę coś wskurać? Budynku już nie zburzą ale może mogę sobie coś zagwarantować bo w chwili obecnej moja działka jest nierozwojowa??
Dziękuję za pomoc.
Moni. jest off-line  
24-01-2011, 11:40  
matyp
Użytkownik
 
Posty: 278
Domyślnie RE: budowa domu bez zachowania odległości

Pierwsza kwestia to warunki zabudowy, które mogą "pozwalać" na tego typu ostępstwo. Sprawdzałeś?
Druga kwestia to pozwolenie na budowę. Jeżeli projekt zagada się ze stanem faktycznym to rzeczywiście nic nie poradzisz.
Gdy stan faktyczny nie zgadza się ani z projektem ani z warunkami to Powiatowy Inspektor Nazdoru Budowalnego powinien pomóc a nie Urząd.

Jaka jest szerokość Twojej działki i działki sąsiada?
Jaka jest odległość domu sąsiada (ściana z oknami) od Waszej granicy?
matyp jest off-line  
24-01-2011, 12:07  
Moni.
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: budowa domu bez zachowania odległości

Hmm, to po co są przepisy?? dla takich "sierot" jak ja?? wiem po to, żeby je łamać. Z przepisami to raczej niezgodne, bo decyzja była uchylona potem do rozpatrzenia i tak się trochę ciągnie, urząd (wydz. architekt.-bud.) wie, że jest nie w porządku ale musi bronić "tego na czym siedzi" więc od nich nie otrzymuję obiektywnych odpowiedzi, na pisma wogóle nie odpowiadają (sprawa w toku)... co lepsze nadzór był ale stwierdził, że jakby się przyjrzeć to musiałby pół domów w okolicy kazać rozebrać i żebym się nie czepiała... (to taka daleka wioska i każdy na urzędzie jak kura na grzędzie). Dom jednym narożnikiem jest w granicy drugim odsunięty około 3 m (jak mi powiedzieli w urzędzie). W urzędzie też mi uprzejmie oświadczyli, że mi to tak nie pozwolą się budować... śmiać się czy płakać... Czy moge od nich uprosić plany usytuowania tej budowy itp. w ksero czy mam tylko prawo do wglądu?? Rozumiem, że mam się poddać a przepisy i urząd, w które wierzyłam, że stoją zgodnie z prawem uznać za bajeczkę...
Moni. jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Budowa domu domu na działce ojca. odpowiedzi: 1
§ Budowa domu a odległość od sąsiada. odpowiedzi: 14
§ Budowa domu w odległości 1,5 metra od granicy- jak zapobiec? odpowiedzi: 8
§ budowa drogi gminnej a odległość od budynku odpowiedzi: 2
§ Odległość płotu od domu sąsiada odpowiedzi: 4
§ Budowa garażu - odległość od granicy działki odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.