skarga na sąsiada - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
01-04-2011, 08:44  
Angela40
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie skarga na sąsiada

Witam! Mam trochę zlożony problem a mianowicie: 10 lat temu dostałam w spadku po rodzicach dom w którym piętro dobudowane jest bez pozwolenia, kolejny problem to taki,że dom stoi 0,5 m od granicy działki sąsiada(sąsiedzi w czasach jego budowania ponoć wyrazili na to zgodę). Oprócz tego na posesji stoi garaż oraz spiżarnia również wybudowana bez pozwolenia(w latach 80).
Stosunki z sąsiadami obecnie nie układają się najlepiej. Nie pytając o zgodę chciałam oddzielić się od sąsiadów obudowując wiatę.W czasie rozpoczęcia prac sąsiedzi wezwali policję a także kontrolę budowlaną. Otrzymałam pouczenie i na tym się skończyło.Chciałabym jednak odpłacić się sąsiadom, ponieważ wiem ,że oni również mają wybudowaną przybudówkę bez pozwolenia oraz kilka innych rzeczy zrobione ,,na czarno" i to w ostatnim czasie.
Czy poniosę konsekwencje za brak zezwoleń pomimo tego,że ja tego domu nie budowałam? Sąsiedzi zdają sobie sprawę z mojego położenia i bez skrupułów to wykorzystują a ja chciałabym mieć możliwość choć zmiany ogrodzenia bo to które jest rozsypuje się jednak oni wszystkiego zabraniaja.
Proszę o pomoc.
Angela40 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Skarga sąsiadów do sanepidu. Co zrobić? odpowiedzi: 1
§ Skarga sąsiada na samowolke budowlaną odpowiedzi: 2
§ Skarga sąsiada do administracji budynku odpowiedzi: 1
§ Hałas od sąsiadów z góry odpowiedzi: 1
§ Mam sąsiada odpowiedzi: 14
§ Skarga na prokuratora, skarga do rzecznika praw obywatelskic odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.