problem z zarządem nieruchomością PILNE - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
25-04-2011, 13:17  
olliwka21
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie problem z zarządem nieruchomością PILNE

Witam!

Mam prawie 80 lat. Moja sprawa wygląda następująco:

Ponad 2 miesiące temu odbyło się zebranie wspólnot mieszkaniowych. Podczas zebrania zostałam obrażona i poczułam się źle przez moich sąsiadów i opuściłam owe zebranie. W czasie mojej nie obecności sąsiedzi uchwalili remont dachu z racji tej że mnie na tej części nie było sąsiedzi razem z zarządcą uważali że prawdopodobnie się na ten remont nie zgodzę i podali sprawę do sądu. Nie otrzymałam nawet protokoły zebrania. Z protokołem zapoznałam sie po przez odpis z sądu. Na protokole pisze ze się nie zgadzam na Remont dachu a nie ma w nim mojego podpisu. Zaznaczę że mój zarządca skłamał w zeznaniach iż nie wnoszę nowych propozycji, oraz zarządca nie wysłuchuje mojej strony tylko stronę sąsiadów. Jak sobie poradzić w takiej sprawie?? Proszę o pilną odpowiedź z góry bardzo dziekuje.
olliwka21 jest off-line  
25-04-2011, 19:25  
demagogia
Moderator globalny
 
demagogia na Forum Prawnym
 
Posty: 6.714
Domyślnie RE: problem z zarządem nieruchomością PILNE

Jesteś stroną w sporze? To napisz, że wspólnota jest w błędzie, bo się Ciebie nie pytała a Ty nie masz nic przeciwko uchwale o remoncie.
Ale mam wrażenie, że nie wszystko opisałaś. Albo uchwalili i Ty masz prawo się odwołac. Albo masz spory udział we wspólnocie i przy Twoim sprzeciwie konieczne jest uzyskanie w sądzie zgody na konieczny remont części wspólnych.
demagogia jest off-line  
25-04-2011, 20:37  
olliwka21
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: problem z zarządem nieruchomością PILNE

Co mam zrobić jak protokółu z zebrania nie otrzymałam? Jest to mała wspólnota . Jest tylko 4 współwłaścicieli. Chce jeszcze zaznaczyć że mam dokument iż remont dachu się odbył po tzw. przeglądzie budowlanym . Najlepsze jest to że ta wspólnota wykonała remont dachu na budynku zabytkowym bez zgody architekta zabytków, a teraz się wypiera że to nie był remont dachu, to oni mogą tak robić człowieka w balona?.. A co mamy zrobić aby wystąpić z tej wspólnoty? Ponieważ nasza współpraca z nimi się nie układa i już nie będzie układac. A mam w udziale 30 procent. Ja wyszłam z zebrania jak głosowali. a co mamy zrobić aby wystąpić z tej wspólnoty?? Wygląda w tej wspolnocie że ja przy udziale 30 procent nie mam głosu. A i zgłaszałam jeszcze podczas mojej obecności wnioski aby wymienić panią sprzątającą to to nie zostało uściślone w protokole. Proszę o odpowiedź i dziękuje o powyższą odpowiedź w mojej sprawie
olliwka21 jest off-line  
26-04-2011, 10:01  
firondel
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.315
Domyślnie RE: problem z zarządem nieruchomością PILNE

Cytat:
a co mamy zrobić aby wystąpić z tej wspólnoty
Sprzedać to mieszkanie i kupić inne. To jedyny sposób.
firondel jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.