Umowa przedwstępna wynajmu lokalu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
29-05-2011, 23:17  
Klaudia_119
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie Umowa przedwstępna wynajmu lokalu

Witam!
Chcę wynająć mieszkanie i w związku z tym podpisałam umowę przedwstępną. Na tej umowie zawarto informację, że wpłacamy zaliczkę w kwocie 300 zł na poczet podpisania umowy w lipcu. Umówiliśmy się ustnie na kwotę wynajmu, na to, że wynajmujący zrobi remont w mieszkaniu (wstawi drzwi do pokoju, zrobi regips) oraz że umowa będzie zawarta na rok i możemy się wyprowadzić jeśli znajdziemy kogoś na swoje miejsce (te trzy elementy był tylko ustnie!).

Teraz moje pytanie: Mamy podpisać umowę już w tym tygodniu, ale chcemy żeby znalazła się na niej informacja, zobowiązanie do przeprowadzenia remontu (oraz dodatkowo odmalowania ścian, które będą zniszczone w wyniku remontów) oraz adnotacja o okresie wypowiedzenia - bez konieczności szukania kogoś w zamian (boimy się, że właściciel może np.: nie zgodzić się na lokatorów których znajdziemy i będziemy uziemieni).

Czy mamy prawo do proszenia o takie adnotacje? Co jeśli wynajmujący się nie zgodzi? Czy est wtedy szansa na odzyskanie zadatku? Proszę o pomoc i wskazówki prawne.

Pozdrawiam i dziękuje
Klaudia_119 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Umowa przedwstępna wynajmu mieszkania odpowiedzi: 4
§ Umowa Wynajmu, Umowa Użyczenia oraz Umowa Przedwstępna Kupna-Sprzedaży odpowiedzi: 51
§ Niedotrzymanie warunków przedwstępnej umowy wynajmu lokalu odpowiedzi: 1
§ umowa wynajmu lokalu mieszkaniowego odpowiedzi: 2
§ umowa wynajmu lokalu odpowiedzi: 1
§ Umowa wynajmu lokalu użytkowego odpowiedzi: 4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.