Jak wymeldować syna z mieszkania? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
20-06-2011, 12:06  
MichiAyu
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Jak wymeldować syna z mieszkania?

Witam Wszystkich serdecznie.
Chciałabym uzyskać informacje w jaki sposób mogę wymeldować syna z mieszkania z meldunku stałego na tymczasowy?Jestem starszą osobą i nie znam się na prawie. Bardzo proszę o pomoc.
Sytuacja wygląda tak:
Razem z mężem wykupiliśmy mieszkanie kilka lat temu, także jest ono naszą własnością, mieszkają z nami dwaj synowie 19-to latek i 34 latek. Mój 34 letni syn ma żonę i 3 dzieci. Przyjęłam ich pod swój dach, gdy skończyła im się umowa najmu mieszkania (mieszkali poza progami mojego mieszkania ponad 2 lata). Mieli tutaj mieszkać do czasu gdy znajdą sobie nowe lokum. Z poszukiwaniem mieszkania im się nie spieszy...a ja już mam ich serdecznie dosyć. Wszędzie mają długi, często odwiedza ich komornik. Co mnie bardzo martwi, ponieważ syn z żoną i dziećmi jest zameldowany u mnie na stałe. Całę wyposażenie mieszkania należy do mnie, łącznie z umeblowaniem pokoju, w którym mieszkają. Obawiam się, że mogę przez ich długi sama wpaść w kłopoty. Boję się, że komornik może zacząć zabierać rzeczy należące do mnie, aż w końcu zostanę z mężem i młodszym synem bez dachu nad głową. Sama nie mam żadnych długów, z resztą nigdy ich nie miałam, lecz obawiam się, że rosnące odsetki na koncie komorniczym syna doprowadzą do tego, że zostanie odebrane mi mieszkanie.Postanowiłam, że przemelduję syna oraz jego żonę i dzieci z meldunku stałego na tymczasowy. Czy potrzebuję specjalnych wniosków? Czy jest to możliwe?
Bardzo proszę o pomoc.
Z poważaniem Pani Barbara.
MichiAyu jest off-line  
20-06-2011, 12:32  
Ag_Maz
Moderator globalny
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.773
Domyślnie RE: Jak wymeldować syna z mieszkania?

Za długi syna Pani nie odpowiada swoim majątkiem, dopóki syn żyje. Komornik nic Pani nie może zabrać.
Dopóki syn mieszka, nie można go wymeldować. Zresztą, sam meldunek jest potwierdzeniem pobytu, nie daje praw własności.
Ag_Maz jest off-line  
20-06-2011, 14:47  
krysmay
Stały bywalec
 
krysmay na Forum Prawnym
 
Posty: 4.162
Domyślnie RE: Jak wymeldować syna z mieszkania?

Komornik może zająć też rzeczy należące do rodziców dłużnika, jeżeli ci nie będą w stanie wykazać, że są ich właścicielami.
info:serwisprawa:
Co do zasady komornik nie może zajmować rzeczy nie należących do dłużnika, jednakże jeżeli rzeczy te znajdują się w jego posiadaniu może je zająć. Jednakże osoba, do której rzeczy te należą ,może żądać zwolnienia tych rzeczy spod egzekucji komorniczej, wykazując odpowiedni tytuł własności do tych rzeczy. Może także wystąpić do sądu ze skargą na czynności komornika lub z powództwem przeciwegzekucyjnym, jeżeli komornik nie chciałby tych rzeczy zwolnić spod egzekucji, mimo wykazania się prawem własności do tych przedmiotów.
krysmay jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ jak wymeldować byłą żone z mieszkania moich rodziców odpowiedzi: 1
§ jak wymeldować byłą żonę z mieszkania słuzbowego??? odpowiedzi: 14
§ Jak wymeldować żonę, z mieszkania babci. odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.