Parking tylko dla mieszkańców ? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
01-07-2011, 18:33  
fcgocek
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie Parking tylko dla mieszkańców ?

Witam,
może to błaha sprawa, ale zawsze mnie zastanawiało jak to jest... Chciałem mieć pewność, dlatego zwracam się z serdeczną prośbą do was. Z góry dziękuję za pomoc.

Chodzi mi mianowicie o Znak "P" Parking z tablicą informacyjną Parking dla mieszkańców Wspólnoty mieszkaniowej ul. xxx nr bloku 21
Ogólny pogląd na sprawę jest taki, blok jest na osiedlu, przed wjazdem na osiedle stoi znak Strefy zamieszkania, wszystkie bloku należą do jednej wspólnoty mieszkaniowej... Ja mieszkam pod numerem 22 i teraz pytanie czy łamię prawo parkując na tym parkingu? Z tego co pamiętam znak wkopywał jakiś pracownik administracji...
fcgocek jest off-line  
01-07-2011, 20:04  
mateox2
Zbanowany
 
Posty: 239
Domyślnie RE: Parking tylko dla mieszkańców ?

Może to stanowić część ich nieruchomości, parkowanie na takim parkingu jest ingerencją w cudze prawo własności, zaparkowanie samochodu na cudzym terenie jeśli nie łamie się przy tym przepisów drogowych jest zatem bezprawne, ale nie jest zagrożone przez prawo karne i prawo wykroczeń. Mogłoby Ci teoretycznie grozić powództwo cywilne ze strony właściciela gruntu o odszkodowanie, ale to dużo zabawy i odszkodowanie też niewielkie także więcej wydatków niż zarobku dla wspólnoty.

Może to poprostu pomyłka spółdzielni
mateox2 jest off-line  
01-07-2011, 20:17  
fcgocek
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: Parking tylko dla mieszkańców ?

a czy w takim wypadku, Pan mieszkający pod numerem 21 ma prawo zastawić mi samochód żebym nie miał możliwości wyjazdu... ?
Dodam jeszcze ze jest to osiedle bloków, nie jest teren danego bloku w żaden sposób oznakowany ani ogrodzony. Jest to parking za drogą dzielącą mój blok z blokiem 21.
fcgocek jest off-line  
02-07-2011, 08:22  
rzeczowy
Stały bywalec
 
Posty: 977
Domyślnie RE: Parking tylko dla mieszkańców ?

Cytat:
Napisał/a fcgocek
wszystkie bloku należą do jednej wspólnoty mieszkaniowej... Ja mieszkam pod numerem 22 i teraz pytanie czy łamię prawo parkując na tym parkingu? Z tego co pamiętam znak wkopywał jakiś pracownik administracji...
Kilka bloków - jedna wspólnota? To jakieś kuriozum. Jeżeli jednak tak jest, to ty jako właściciel lokalu w bloku nr 22 masz udział w gruncie, także w tym gruncie, który mieszkańcy bloku nr 21 uważają za swój (bo tym, co łączy właścicieli we wspólnotę mieszkaniową jest udział w tej samej nieruchomości wspólnej). Jesteś więc jego właścicielem, a jako właściciel możesz tam nawet helikopterem lądować.
rzeczowy jest off-line  
02-07-2011, 15:12  
fcgocek
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: Parking tylko dla mieszkańców ?

Przepraszam teraz dopiero zauważyłem wielki błąd w swojej wypowiedzi, nie należą do jednej wspólnoty a do jednego zarządcy, do jednej administracji... A to zmienia postać rzeczy jak również całe moje zapytanie.
fcgocek jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Parking tylko dla klientów. odpowiedzi: 14
§ Parking dla mieszkańców bloku odpowiedzi: 6
§ parking wspólnoty mieszkańowej987 odpowiedzi: 5
§ Parking przy szkole czy tylko dla nauczycieli? odpowiedzi: 3
§ Parking wyłącznie dla mieszkańców bloku 50,52 odpowiedzi: 8
§ Teren prywatny parking tylko dla WM odpowiedzi: 4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.