Obowiązki Pośrednika Nieruchomości - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
07-03-2012, 11:55  
adelart777
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Obowiązki Pośrednika Nieruchomości

Proszę o pomoc w określeniu obowiązków Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Sprawa wygląda następująco:

Mamy z mężem podpisaną umowę najmu mieszkania. Mieszkanie znalazło nam biuro nieruchomości. W umowie pełnomocnik właściciela oświadcza w jednym z punktów, iż mieszkanie jest wolne od jakichkolwiek obciążeń. I tu pojawia się problem. Po 3 tygodniach od podpisania umowy i wprowadzeniu się do lokalu, do mieszkania zapukali panowie z elektrowni w celu zdjęcia licznika energii elektrycznej z powodu zalegania z opłatami za prąd. Okazało się, że właściciel nie regulował przez kilka miesięcy przed naszym wprowadzeniem się opłat za energię. Identyczną sytuację zastaliśmy w gazowni, również był dług i widmo zdjęcia licznika gazu. Pomijając fakt, że musieliśmy przeznaczyć dużo czasu i potu, aby sprawy odkręcić, w końcu udało się nam przepisać liczniki na siebie.

Pytanie jest następujące:

czy właściciel może ponieść jakiekolwiek konsekwencje, że w umowie zawarł nieprawdziwe informacje dot. stanu zadłużenia wobec elektrowni oraz gazowni i naraził nas na koszty oraz stres?

czy pośrednik, który ma obowiązek działać zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa i standardami zawodowymi, ze szczególną starannością właściwą dla zawodowego charakteru tych czynności oraz zasadami etyki zawodowej oraz jest zobowiązany do kierowania się zasadą ochrony interesu osób, na których rzecz wykonuje te czynności, może ponieść konsekwencje zwrotu prowizji, którą zapłaciliśmy mu przy podpisaniu umowy najmu. Dodać należy, że treść umowy najmu była znana pośrednikowi?

Jakie mamy możliwości prawne do zadośćuczynienia w tej sytuacji, kiedy narażono nas na koszty oraz stres?

Dziękuję i z niecierpliwością czekam na odpowiedź
adelart777 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prowizja pośrednika nieruchomości odpowiedzi: 4
§ Wynagrodzenie pośrednika nieruchomości odpowiedzi: 2
§ Umowa zlecenie przez pośrednika - prawa, obowiązki, wykorzystywanie. odpowiedzi: 8
§ Wynagrodzenie pośrednika, zakres obowiązków odpowiedzi: 9
§ odszkodowanie od pośrednika nieruchomości... Można ? odpowiedzi: 1
§ Pytanie o obowiązki pośrednika odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.