Wpis ostrzeżenia w dziale III Księgi Wieczystej. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
09-06-2012, 22:29  
antos_00
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Wpis ostrzeżenia w dziale III Księgi Wieczystej.

Witam,
Chcę kupić nieruchomość gruntową która w dziale III Księgi wieczystej zawiera następujący wpis:

„Ciężary i ograniczenia w dziale III: Sąd Okręgowy w Krakowie postanowieniem z dnia 30 czerwca 2009r. w sprawie IC 840/09 z powództwa Klasztoru Ojców Augustianów w Krakowie przeciwko Skarbowi Państwa- Agencji Nieruchomości Rolnych i Ministrowi Finansów o przyznanie nieruchomości zamiennych i odszkodowanie udzielił zabezpieczenia roszczenia powoda poprzez zarządzenie nakazania wpisu ostrzeżenia o toczącym się postępowaniu w księgach wieczystych prowadzonych przez Sąd Rejonowy w Będzinie V Wydział Ksiąg Wieczystych o numerach 11890,17553, 32823 oraz w księdze wieczystej prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Gliwicach VIII Wydział Ksiąg Wieczystych o numerze KW GL 1G/00080250/8. Na podstawie wyżej powołanego postanowienia oraz wniosku z dnia 30 lipca 2009r. dz.kw.6999/09, wpisano dnia 27 października 2009r.”

Sprawa z pozoru wydaje się prosta, gdyby nie fakt że postępowanie nie dotyczy nieruchomości którą chcę kupić. Mówiąc inaczej w w/w pozwie o przyznanie nieruchomości zamiennych wymienione są inne działki, jednak mają one wspólną Księgę Wieczystą.

Oczywiste jest że przy zakładaniu nowej KW do zakupionej nieruchomości, wpis w dziale III zostanie automatycznie przepisany oraz że wpis w dziale III może być wykreślony na wniosek osoby która o ten wpis wnioskowała.

Moje pytania brzmią:

1) Czy można wnioskować o wykreślenie wpisu ponieważ pozew (wniosek o dokonanie wpisu) nie dotyczy przedmiotowej nieruchomości?
2) W przypadku gdy nie będzie możliwe wykreślenie wpisu co ten wpis oznacza dla właściciela – czy na przykład nieruchomość może zostać zabrana?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
antos_00 jest off-line  
30-06-2012, 23:22  
antos_00
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Wpis ostrzeżenia w dziale III Księgi Wieczystej.

Nikt się nie spotkał z podobną sprawą??

A może znacie kogoś kto by coś wiedział na ten temat.
Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam.
antos_00 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.