Mieszkanie z licytacji, problem z uprawomocnieniem - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
24-06-2012, 07:44  
Artiwal
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Mieszkanie z licytacji, problem z uprawomocnieniem

Witam serdecznie.

Po przeczytaniu wielu tematów dotyczących prawa nieruchomości postanowiłem założyć temat, ponieważ żaden z przeczytanych wątków nie zawierał bardzo ważnego dla mnie kwiatka.

Moi rodzice kupili w grudniu 2011 mieszkanie z licytacji komorniczej. Wpłacili wadium, później resztę kwoty i czekali na mieszkanie. W międzyczasie okazało się, że w mieszkaniu zameldowany jest pan Michał X. Rodzice otrzymali z sądu NIEprawomocny wyrok o przyznaniu lokalu, w którym zawarty jest również nakaz opuszczenia lokalu i opróżnienie go z rzeczy przez pana Michała. Oczywiście Pan Michał w tym mieszkaniu nie mieszka prawdopodobnie od ponad 5 lat, ponieważ licznik z gazu ściągnięty został w 2006 roku, a z wody w 2010. Mieszka sobie w domu jednorodzinnym w tej samej miejscowości, w "dzielnicy ludzi bogatych". Pan Michał jest cwaniakiem, właścicielem firmy kredytowej, więc zna pewnie w miarę dobrze prawo mieszkaniowe. Sprawa wygląda więc następująco. Moi rodzice wpłacili pieniądze, mija 7 miesiąc, został wydany tylko nieprawomocny wyrok o przyznaniu mieszkania, od którego oczywiście pan Michał się odwołał. Nie zostały przekazane nawet klucze, które (nie wiadomo dlaczego) ma pan Michał. Jak sprawa będzie dalej wyglądać? Czy jeśli Sąd odrzuci odwołanie pana Michała, to wyrok od razu się uprawomocni, czy pan Michał znów się odwoła, potem znowu i znowu, aż szczęśliwie będziemy mieli rok 2056? Od czego zależne będzie uzyskanie prawomocnego orzeczenia i dlaczego cały czas go nie ma? Czy ewentualnie istnieje możliwość odstąpienia od zakupu wraz ze zwrotem wszystkich poniesionych strat finansowych? Bardzo proszę o informację.
Artiwal jest off-line  
13-11-2012, 12:35  
realmen
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Mieszkanie z licytacji, problem z uprawomocnieniem

Witam

Nie ma możliwośći odstąpienia od zakupu mieszkania.
A czy sprawa dobiegła już do szczęśliwego finału?
realmen jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ mieszkanie z licytacji komorniczej odpowiedzi: 3
§ mieszkanie z licytacji komorniczej - co z lokatorami... ? odpowiedzi: 13
§ Mieszkanie po licytacji odpowiedzi: 4
§ mieszkanie po licytacji odpowiedzi: 2
§ mieszkanie z licytacji odpowiedzi: 1
§ Mieszkanie z licytacji komorniczej - procedura odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:10.