przepisanie gospodarstwa - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
19-11-2012, 17:15  
perfekto
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie przepisanie gospodarstwa

witam, proszę o informację odnośnie takiej sprawy, otóż mój ojciec ma gospodarstwo rolne i planuje przejść na wcześniejszą emeryturę. Aby to zrobić musi gospodarstwo albo sprzedać albo przepisać. Pod uwagę brana jest druga możliwość i tu moja niepewność.. Czy przepisać gospodarstwo może tylko na jedną osobę? Jest nas czworo rodzeństwa i każdy chciałby być równo potraktowany. Najlepiej byłoby, gdyby przepisał na wszystkie dzieci a my porozumielibyśmy się co dalej. Jeśli jednak prawo nakazuje przepisanie tylko na jedną osobę, to czy możemy notarialnie z tą osobą spisać jakieś warunki, np, że zobowiązuje się do spłacenia tych, którzy na gospodarstwie zostać nie chcą, a z tymi, którzy chcą dzieli się domem itp.
W takich sprawach niestety nie zawsze można ufać osobie, która dostanie wszystko dlatego najsprawiedliwiej byłoby wszystko notarialnie spisać... Jeśli ktoś się orientuje, proszę o pomoc...Z góry dziękuję.
perfekto jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ przepisanie gospodarstwa odpowiedzi: 1
§ Przepisanie gospodarstwa odpowiedzi: 4
§ Przepisanie gospodarstwa odpowiedzi: 1
§ Przepisanie gospodarstwa odpowiedzi: 1
§ wydziedziczenie, przepisanie gospodarstwa odpowiedzi: 4
§ Przepisanie gospodarstwa odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.