Przyznanie lokalu socjalnego, odmowa gminy. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
28-01-2013, 10:21  
wnskrk
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Przyznanie lokalu socjalnego, odmowa gminy.

Witam, mam takie pytanie : ze względu na zaległości wynikające z niepłacenia czynszu gmina wystąpiła do sądu o egzekwowanie mojego zadłużenia. W 2004 roku otrzymałem sądowy nakaz dla gminy o przyznanie mi mieszkania socjalnego z racji tego, iż nie byłem w stanie płacić za dotychczasowy czynsz. Niestety w tamtym okresie gmina stwierdziła iż nie posiada warunków aby przyznać mi taki lokal, więc czasowo odstąpili od egzekwowania mojego zadłużenia. Dług rósł, odsetki się naliczały. Niedawno gmina rozpoczęła sprawę sądową w kwestii mojego zadłużenia i tu moje pytanie, czy jest możliwość oskarżyć gminę o nieprzyznanie mi lokalu socjalnego w tamtym okresie co doprowadziło mnie do kolejnych zadłużeń. Gdybym w 2004 roku, tak jak nakazał sąd, otrzymał lokal socjalny, na dzień dzisiejszy nie doprowadził bym do takiego zadłużenia i najpewniej poprzednie zaległości już bym spłacił. Czy to może być podstawą do ubiegania się o znaczące umorzenie długu ?
wnskrk jest off-line  
28-01-2013, 17:21  
boolo41
Stały bywalec
 
Posty: 1.229
Domyślnie RE: Przyznanie lokalu socjalnego, odmowa gminy.

"czy jest możliwość oskarżyć gminę o nieprzyznanie mi lokalu socjalnego w tamtym okresie co doprowadziło mnie do kolejnych zadłużeń. Gdybym w 2004 roku, tak jak nakazał sąd, otrzymał lokal socjalny, na dzień dzisiejszy nie doprowadził bym do takiego zadłużenia i najpewniej poprzednie zaległości już bym spłacił. Czy to może być podstawą do ubiegania się o znaczące umorzenie długu ? "

a czy sam nie widzisz, jak durna jest czesc tego postu ??? D
boolo41 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ przyznanie lokalu socjalnego i odmowa odpowiedzi: 9
§ odszkodowanie od gminy za brak lokalu socjalnego odpowiedzi: 10
§ Przyznanie lokalu mieszkalnego od gminy odpowiedzi: 1
§ Eksmisja z mieszkania spółdzielczego do lokalu socjalnego z urzędu gminy odpowiedzi: 1
§ przyznanie lokalu socjalnego odpowiedzi: 1
§ odszkodowanie od gminy za brak lokalu socjalnego odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.