butla gazowa w budynku ? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
09-04-2013, 14:49  
Użytkownik
Gość
Domyślnie butla gazowa w budynku ?

Witam mieszkam w 4 piętrowym bloku w którym jest doprowadzona instalacja gazu ziemnego niestety z przyczyn ...jak to czasem bywa gaz w naszym lokalu mieszkalnym został odcięty kuchenka została zakupiona pod gaz z butli (kryzy zmienione,wąż,reduktor) czy mogę używać butli gazowej w takiej sytuacji ?? Była Pani z administracji i powiedziała że ponoć nie ale nie stać nas na używanie kuchenki elektr. bo to wiąże się z chorobliwie wysokimi kosztami nawet do 1,000 zł na miesiąc , z powodu że nasza rodzina jest liczna jak i w jej skład wchodzi 4 dzieci i kobieta w ciąży co robić w takiej sytuacji ?? Proszę o pilną odpowiedz .
 
09-04-2013, 20:35  
tatko9876
Stały bywalec
 
tatko9876 na Forum Prawnym
 
Posty: 1.288
Domyślnie RE: butla gazowa w budynku ?

Zgodnie z § 157 ust. 5 w zw. z § 8 pkt 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.) instalacje gazowe zasilane gazem płynnym mogą być wykonywane tylko w budynkach niskich, czyli do 12 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalnych o wysokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie. Instalację gazową zasilaną gazem płynnym z indywidualnej butli, znajdującej się wewnątrz budynku, stanowi butla gazowa, urządzenie redukcyjne przy butli, przewód z armaturą, kształtkami i innym wyposażeniem, a także urządzenie gazowe wraz z przewodami spalinowymi lub powietrzno-spalinowymi, jeżeli stanowią one element składowy urządzeń gazowych (§ 156 ust. 4 ww. rozporządzenia).

Natomiast jak wynika z § 157 ust. 6 ww. rozporządzenia, zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.
tatko9876 jest off-line  
27-07-2015, 21:11  
boszydar
Zbanowany
 
Posty: 68
Domyślnie RE: butla gazowa w budynku ?

Zakupiłem mieszkanie w piętrowym budynku w ktorym znajduje się dwanaście lokali. W budynku znajduje się kotłownia na gaz ziemny służąca do ogrzewania w sezonie zimowym i ogrzewania wody. Czy w takim wypadku mogę korzystać w kuchni z gazu z butli czy tylko z kuchenek elektrycznych ?
boszydar jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Butla z gazem w kamienicy z instal. gazu ziemnego odpowiedzi: 2
§ BUTLA z gazem odpowiedzi: 2
§ Butla gazowa w budynku wielorodzinnym z przyłączem gazu ziemnego odpowiedzi: 4
§ Butla z gazem w mieszkaniu bez zgody wynajmującego odpowiedzi: 2
§ Homologacja gazowa odpowiedzi: 3
§ butla gazowa w pokoju odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.