butla gazowa w budynku ? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:

  • § Podnajemca bez umowy ?
    Witam Taka akcja w lipcu tamtego roku wprowadzilem sie do pokoju. Mieszka w drugim pokoju para która ma podpisana umowe...
  • § Płatne parkowanie na terenie &...
    Witam, czy parkowanie płatne na ternie "tylko dla klientów sklepu" powinno być oznakowane znakami poziomymi i...
  • § amortyzacja
    amortyzacja ST (np Narożnik 1000 zł) w wynajmowanym mieszkaniu jednorazowy odpis w koszty. jak wyglada sytuacja...

Odpowiedz
 
09-04-2013, 15:49  
Użytkownik
Gość
Domyślnie butla gazowa w budynku ?

Witam mieszkam w 4 piętrowym bloku w którym jest doprowadzona instalacja gazu ziemnego niestety z przyczyn ...jak to czasem bywa gaz w naszym lokalu mieszkalnym został odcięty kuchenka została zakupiona pod gaz z butli (kryzy zmienione,wąż,reduktor) czy mogę używać butli gazowej w takiej sytuacji ?? Była Pani z administracji i powiedziała że ponoć nie ale nie stać nas na używanie kuchenki elektr. bo to wiąże się z chorobliwie wysokimi kosztami nawet do 1,000 zł na miesiąc , z powodu że nasza rodzina jest liczna jak i w jej skład wchodzi 4 dzieci i kobieta w ciąży co robić w takiej sytuacji ?? Proszę o pilną odpowiedz .
 
09-04-2013, 21:35  
tatko9876
Stały bywalec
 
tatko9876 na Forum Prawnym
 
Posty: 1.288
Domyślnie RE: butla gazowa w budynku ?

Zgodnie z § 157 ust. 5 w zw. z § 8 pkt 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.) instalacje gazowe zasilane gazem płynnym mogą być wykonywane tylko w budynkach niskich, czyli do 12 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalnych o wysokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie. Instalację gazową zasilaną gazem płynnym z indywidualnej butli, znajdującej się wewnątrz budynku, stanowi butla gazowa, urządzenie redukcyjne przy butli, przewód z armaturą, kształtkami i innym wyposażeniem, a także urządzenie gazowe wraz z przewodami spalinowymi lub powietrzno-spalinowymi, jeżeli stanowią one element składowy urządzeń gazowych (§ 156 ust. 4 ww. rozporządzenia).

Natomiast jak wynika z § 157 ust. 6 ww. rozporządzenia, zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.
tatko9876 jest off-line  
27-07-2015, 22:11  
boszydar
Zbanowany
 
Posty: 68
Domyślnie RE: butla gazowa w budynku ?

Zakupiłem mieszkanie w piętrowym budynku w ktorym znajduje się dwanaście lokali. W budynku znajduje się kotłownia na gaz ziemny służąca do ogrzewania w sezonie zimowym i ogrzewania wody. Czy w takim wypadku mogę korzystać w kuchni z gazu z butli czy tylko z kuchenek elektrycznych ?
boszydar jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.