długi za mieszkanie - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
10-04-2013, 21:31  
Marzena_1989
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie długi za mieszkanie

Witam,
Moje pytanie związane jest z wnioskiem o umorzenie długu za mieszkanie, który został odrzucony. Wniosek kierowany był do Prezesa Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Mam 23 lata i zostałam obciążona długiem w kwocie 16 tys.za nieopłacanie mieszkania, które zamieszkiwałam razem z rodzicami oraz 2 rodzeństwem. Ojciec jest byłym żołnierzem, więc organem odpowiednim w tej sprawie jest Prezes Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Z powodu 2 eksmisji oraz nie opłacania kwatery, jaką dostał ojciec ( już tylko na siebie i małotniego wtedy brata) dług wynosi 126 tys. Za nieopłacanie także tego mieszkania nie posiadam przez tą okoliczność adresu zameldowania, ponieważ pozbawiono nas i tej kwatery.
Dług został mi naliczany od momentu uzyskania przeze mnie pełnoletności, mimo, że był to okres, w którym realizowałam obowiązek szkolny. W następnych latach wyjechałam na studia i mimo meldunku pod adresem mieszkania, za które nieopłacanie jest dług, faktycznie tam nie mieszkałam. Wniosek o umorzenie długu został odrzucony w całości wobec wszytskich członków rodziny. W uzasadnieniu napisano, że ojca stać na utrzymanie 2 dzieci na studiach, co absolutnie nie znajduje uzasadnienia w rzeczywistości. Ojciec jest zadłużony, kształci dzieci dużym kosztem, aby umożliwić im start w przyszłość.
Cała należność długu wynosi ok. 130 tys. z czego połowe stanowią odsetki. Dług obciąża solidarnie 4 osoby, 2 rodziców i 2 dzieci ( w tym mnie).
Co powinnam zawrzeć w odwołaniu, aby zwiększyć szansę na umorzenie długu wobec mnie? Cyz można wyłączyć odpowiedzialność solidarną? Cyz musze odpowiadać za długi, które faktycznie zostały wygenerowane przez rodziców? Czy ubiegać się o umorzenie całości długu wobec mnie, czy o umorzenie odsetek, czy o ugodę? Czy jest cokolwiek co mogłabym jeszcze zrobić, aby umorzyć dług wobec siebie czy też innych członków rodziny? Obciążenie takim długiem uniemożliwi mi start w przyszłość, ponieważ już na początku zostanę obciążona długiem.
Dodam, że ojciec jest osobą już zadłużoną, która ledwo wiąże koniec z końcem i nadal się zadłuża, aby udało się mi skończyć studia. Ja obecnie kończę naukę i chciałabym uniknąć zadłużenia na starcie. Czy jest szansa na obiążenie długiem w całości wyłącznie rodziców?

Proszę o poradę, wskazówki co do zawartości, poprawności i rodzaju argumentów, które powinnam zawrzeć w odwołaniu. Może trzeba przedstawić jakieś dowody?
Marzena_1989 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.