Jak cofnąć akt notarialny? Proszę o poradę - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
09-02-2009, 20:23  
kasandra-23
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Jak cofnąć akt notarialny? Proszę o poradę

4 lata temu przekazałem konkubinie , jako darowiznę poprzez akt notarialny 1,5 ha gruntu ornego , ponieważ ona bardzo nalegała .2 lata temu konkubina zmarła . Ona nic nie wniosła do tego gospodarstwa i mieszkała u mnie ze swoim synem 11 lat. Wszystko było moje , bo ja to gospodarstwo miałem po moich rodzicach , Mam 58 lat , obecnie swoje gospodarstwo przekazałem aktem notarialnym jako darowiznę siostrzencowi i otrzymuję rentę rolniczą . Siostrzeniec opłaca podatek za 1,5 ha ziemi . którą wcześniej przekazałem konkubinie , ponieważ podatek przychodzi na adres ,gdzie ja mieszkam i ona wcześniej mieszkała , czli w mojej miejscowości. Ona miała syna z pierwszego małżeństwa i on przez 11 lat mieszkał z nią w moim domu .Ja ich utrzymywałem z gospodarstwa. Po uzyskaniu pełnoletności jej syn pracował w sklepie i zarobione pieniądze miał tylko do swojej dyspozycji. On ma 24 lata i po śmierci matki zamieszkał ze swoim ojcem. Chcę anulować akt notarialny konkubiny i oddać ziemię siostrzeńcowi ,to był grunt , który mi wcześniej przekazali moi rodzice . Jak można cofnąć ten akt notarialny?
kasandra-23 jest off-line  
09-02-2009, 20:42  
fortunat
Stały bywalec
 
Posty: 1.252
Domyślnie RE: Jak cofnąć akt notarialny? Proszę o poradę

Wygląda na to że po konkubinie dziedziczy syn. Nie ma żadnych podstaw do anulowania darowizny. Obdarowana nie żyje,więc rola jest w masie spadkowej. Pozostaje liczyć że długo nie będzie interesował się ziemią lub odkupić ją od niego. Po uregulowaniu spraw własności oczywiście.
fortunat jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.