Pozwolenie na budowę, odbiór - dość złożony problem - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
23-09-2013, 19:21  
wooki1024
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Pozwolenie na budowę, odbiór - dość złożony problem

Witam
Jestem nowy i mam nadzieję, że otrzymam od Was pomoc w bardzo złożonej sprawie jak dla mnie. Zacznę od początku.
Kupiłem dom w zabudowie bliźniaczej od developera jak był jeszcze "dziurą w ziemi", mam już notarialny akt własności budynku. Wszystko jest prawie ok za wyjątkiem tego, że nie ma odbioru a developer zwiał i nie zamierza się pokazywać (od ponad 3 miesięcy jest za granicą). Do pełni szczęścia brakuje tylko tego jednego dokumentu ale PIND wnosi sprzeciw.
Posiadam pełną dokumentację budynku i z mojej strony nie wymaga żadnych zmian i nie ma sprzeciwu do mojego budynku i tu jest ponownie duże ALE - pozwolenie jest na dwa domy z zabudowie bliźniaczej czyli 4 połówki bliźniaka. Problem jest z tym, że mój sąsiad także nie ma prawie nic do zmian związku ze sprzeciwem ale inni mają dość poważne wniesione sprzeciwy i są bardzo nie chętni do zmian na własny koszt.

Czy istnieje możliwość rozdzielenia i przeniesienia pozwolenia na budowę na dwa - po jednym na każde 2 połówki? (nie ma i nie będzie developera)
Jeżeli nie to czy mogę wraz z sąsiadem w jakiś sposób wymusić (najlepiej dopierając się jakimś zapisem prawnym) u pozostałych sąsiadów poprawki w projektach i usunięcie nieprawidłowości w budynku i obrębie działki na własny koszt - prośby i błagania nie przyniosą efektu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.
wooki1024 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.