Art 156 kpa - Forum Prawne

 

Art 156 kpa

"Art. 156. § 1. Organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która: 1) wydana została z naruszeniem przepisów o właściwości, 2) wydana została bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa, 3) dotyczy sprawy już poprzednio ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:


 
29-10-2013, 18:09  
Arnaud
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie Art 156 kpa

"Art. 156. § 1. Organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która:

1) wydana została z naruszeniem przepisów o właściwości,

2) wydana została bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa,

3) dotyczy sprawy już poprzednio rozstrzygniętej inną decyzją ostateczną,

4) została skierowana do osoby nie będącej stroną w sprawie,

5) była niewykonalna w dniu jej wydania i jej niewykonalność ma charakter trwały,

6) w razie jej wykonania wywołałaby czyn zagrożony karą,

7) zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

§ 2. Nie stwierdza się nieważności decyzji z przyczyn wymienionych w § 1 pkt 1, 3, 4 i 7, jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne."


Czy po 30 latach od wydania decyzji można ją podważyć ? Jak ma się tu paragraf 2 ? Czy jest jakiś inny paragraf może mówiący o tym że nie można tej decyzji już naruszyć ?
Arnaud jest off-line  
01-11-2013, 17:44  
Arnaud
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: Art 156 kpa

podbijam...
Arnaud jest off-line  
01-11-2013, 19:33  
Inwestorwroclove
Stały bywalec
 
Posty: 953
Domyślnie RE: Art 156 kpa

No przecież wszystko stoi napisane i z tego jasno wynika że można - § 2 ma się tak jak to opisano w art 158, a poza tym nie obejmuje pkt 2, 5 i 6. O co chodzi?
Inwestorwroclove jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.