Ubieganie się o odszkodowanie - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
27-11-2013, 15:48  
Drwal_
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie Ubieganie się o odszkodowanie

Wstawiam na czyjąś prośbę:

"Trzy lata temu mi i mojemu mężowi orzeczono rozwód bez winy żadnej ze stron. Z rozdzielności majątkowej przypadła mu działka i sklep spożywczy, a mi oraz mojej córce przypadł duży dom do podziału na pół oraz samochód towarowy. Mój mąż wypożyczył ode mnie ten samochód, gdyż nie był nam potrzebny, on zaś miał nam za niego płacić. Cała umowa została zawarta wyłącznie ustnie, jednak nie dotrzymał on słowa i nie zapłacił nam za niego. Z braku dochodów nie było mnie ani córki stać na utrzymanie domu, więc wyprowadziłam się razem z nią do innej miejscowości, a dom wystawiłyśmy na sprzedaż. Gdy się wyprowadzałyśmy mój mąż zwietrzył okazję i stwierdził, że on tam zamieszka i będzie płacił tylko za to co zużyje ( rachunki ). Dzięki temu do domu nie wdzierała się wilgoć i był on jako tako pilnowany. Jednak najwyraźniej za bardzo poczuł się panem domu, gdyż teraz jak się wyprowadził, sprawdziłyśmy stan jak to wygląda i okazało się, że brakuje części przedmiotów ( np. brak ponad połowy ubrań ) i sprzętu AGD, które on uznał za niepotrzebne, niedziałające bądź zalegające śmieci. Nie ma nic sobie do zarzucenia, że to "uprzątnął", to znaczy twierdzi iż nakazał to sprzątaczce wywalić na śmietnik. Ponadto dowiedziałam się, także o sytuacji, gdzie mój ex przygarnął na noc obcą kobietę z dzieckiem, która rozkradła moje ubrania, poszła w nich na dyskotekę, ukradła mu telefon i wszystkie te rzeczy musiał odbierać na policji. Nie powiadamiając mnie w ogóle o takim zdarzeniu. Opuszczając dom dodatkowo zostawił w swoim sklepie ( który dał w dzierżawę ) klucze do naszego całego dobytku. Czy ja z córką mamy jakąś możliwość ubiegać się o odszkodowanie od niego, zwrot pieniędzy za sprzedane bez naszej wiedzy lub "wyrzucone" przedmioty lub odszkodowanie za chociażby straty moralne, gdyż jako iż jest to małe miasteczko, cała opinia o mojej osobie uległa drastycznemu pogorszeniu."
Drwal_ jest off-line  
27-11-2013, 15:50  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.278
Domyślnie RE: Ubieganie się o odszkodowanie

a na ile ten ktoś ceni te używane rzeczy ?
BOHO jest off-line  
28-11-2013, 15:00  
Drwal_
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Ubieganie się o odszkodowanie

Były tam lodówki spożywcze warte po 300 zł w sumie które sprzedał ( podobno ) za około 1200 zł, kuchenka gazowa ( nowa ), ubrania wszystkie markowe itd. itp. więc w sumie tego sprzętu było tak za około 2,5 do 5 tys złotych jeśli nie więcej.
Drwal_ jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozbój - ubieganie sie o odszkodowanie odpowiedzi: 1
§ ubieganie się o odszkodowanie zdrowotne odpowiedzi: 3
§ Ubieganie się o odszkodowanie odpowiedzi: 7
§ Ubieganie się o odszkodowanie odpowiedzi: 7
§ ubieganie się o odszkodowanie, rentę odpowiedzi: 2
§ Wyppadek i ubieganie się o odszkodowanie odpowiedzi: 11


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.