Dokumenty wymagane na rozprawie o dział majątku - Forum Prawne

 

Dokumenty wymagane na rozprawie o dział majątku

Jakie dokumenty należy przygotować do rozprawy o dział majątku? O dział majątku wystąpił jeden ze spadkobierców, nie zgodziliśmy się na proponowany podział we wniosku. Czy musimy dostarczyć do sądu jakieś wyciągi dokumentów czy sąd sam ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:


 
24-08-2009, 06:59  
Ugo
Użytkownik
 
Posty: 92
Domyślnie Dokumenty wymagane na rozprawie o dział majątku

Jakie dokumenty należy przygotować do rozprawy o dział majątku? O dział majątku wystąpił jeden ze spadkobierców, nie zgodziliśmy się na proponowany podział we wniosku. Czy musimy dostarczyć do sądu jakieś wyciągi dokumentów czy sąd sam gromadzi dokumentację danej sprawy?
Ugo jest off-line  
24-08-2009, 07:42  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.484
Domyślnie RE: Dokumenty wymagane na rozprawie o dział majątku

nie zgodziliście się bo??
Po pierwsze liczcie się z kosztami, któe poniesiecie za taką postawę w sprawie.
Po drugie o jakie dokumenty Ci chodzi, co chcecie udowodnić?
Sąd raczej nic za was nie zrobi.
rafal_26 jest off-line  
06-09-2009, 22:08  
Ugo
Użytkownik
 
Posty: 92
Domyślnie RE: Dokumenty wymagane na rozprawie o dział majątku

Nie zgodziliśmy się, ponieważ ten co wniósł o podział spadku nie mieszka na posesji, podzielił sobie wg siebie albo w zamian zażądał astronomicznej sumy. Wiadomo, że nikt się na to nie zgodzi.

Spadek nie był podzielony od dwóch pokoleń czyli jest to spadek po babci i ojcu a więc sprawa bardziej skomplikowana. I stąd moje pytanie na jakiej podstawie sąd rozdziela majątek? Z trojga rodzeństwa my płacimy największe podatki, wg fiskusa płacimy za 1/2 i 1/6 a pozostałe rodzeństwo płaci po 1/6. Czy to ma jakieś znaczenie w sądzie?

Dlaczego mam ponosić koszta sprawy skoro to nie ja wniosłem o podział a po drugie wnoszący o podział chce mnie ewidentnie "wyślizgać" z majątku.

A więc skoro sąd za nas nic nie zrobi to na jakiej podstawie rodziela majątek? Chyba sędzia zapoznaje się ze sprawą?
Czy wszelkie dokumenty takie jak opodatkowanie, aktualne mapki itd. ja muszę dostarczyć przed rozprawą czy sąd przygotowując się do sprawy gromadzi niezbędne dokumenty?
Ugo jest off-line  
07-09-2009, 05:56  
krzysiekjx1
Stały bywalec
 
Posty: 2.208
Domyślnie RE: Dokumenty wymagane na rozprawie o dział majątku

Cytat:
Napisał/a Ugo Zobacz post
1) ten co wniósł o podział spadku nie mieszka na posesji, podzielił sobie wg siebie albo w zamian zażądał astronomicznej sumy.
2) Z trojga rodzeństwa my płacimy największe podatki, wg fiskusa płacimy za 1/2 i 1/6 a pozostałe rodzeństwo płaci po 1/6.
3)Dlaczego mam ponosić koszta sprawy skoro to nie ja wniosłem o podział a po drugie wnoszący o podział chce mnie ewidentnie "wyślizgać" z majątku.
4)A więc skoro sąd za nas nic nie zrobi to na jakiej podstawie rodziela majątek?
5)Czy wszelkie dokumenty takie jak opodatkowanie, aktualne mapki itd. ja muszę dostarczyć przed rozprawą czy sąd przygotowując się do sprawy gromadzi niezbędne dokumenty?
1)jedynie złożył swoją propozycje podziału
2)a dlaczego tak jest skoro nie ma podziału?
3)bo jesteś stroną w procesie
4)na podstawie faktycznych okoliczności i dokumentacji jaką posiada
5)nie musisz-są biegli których powoła sąd a wy za nich zapłacicie
krzysiekjx1 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dział spadku u notariusza-wymagane dokumenty - Przedmiotem spadku było mieszkanie. Jakie dokumenty są wymagane przez notariusza przy dziale spadku. Wydaje mi sie, ze: postanowienie z sadu,...
§ Dokumenty wymagane do odszkodowania - Rok temu miałam wypadek samochodowy, po którym miałam nogę w gipsie ponad 7 dni.Chciałabym dowiedzieć się jakie dokumenty są wymagane aby starać się...
§ Powrot do polski-wymagane dokumenty - Witam, W grudniu mina prawie 4 lata mojego pobytu i pracy w irlandii i zamierzam wrocic na stale do polski. chcialam sie zorientowac czy...
§ Czy ktos wie jakie dokumenty sa wymagane? - Czy ktos wie jakie dokumenty zgodnie z Umowa Haska sa wymagane by adopcja przeprowadzona w Polsce byla uznawana w UE?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.