jak odzyskać kaucję za mieszkanie - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
29-09-2009, 20:21  
Norbit_7
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie jak odzyskać kaucję za mieszkanie

Witam Serdecznie. Piszę z powodu takiego iż szybko potrzebuję odpowiedzi zgodnej z prawem. Mój problem wygląda następująco:

Wynajmowałem mieszkanie w 4 osoby(umowa na pokoje) trzy pokoje 1-jednoosobowy,2-jednoosobowy,3-dwuosobowy. W sumie za całe mieszkanie 1000zł miesięcznie tak więc po 250zł na głowę. Po okresie wakacyjnym czyli teraz zostały tylko 3 osoby w tym ja i wychodzi po 333zł na osobę, mnie nie stać na taki wydatek miesięczny i przy rozmowie z właścicielem powiedziałem ze w środę rozwiązujemy umowę i się wyprowadzam, nie wziąłem pod uwagę miesięcznego wypowiedzenia. Właściciel powiedział że gdybym się nie zgodził na podwyższenie opłat to daje mi wypowiedzenie. Ja mówiąc że się wyprowadzam automatycznie łamię pkt gdzie zawarte jest miesięczne wypowiedzenie czyli kaucja przepada (250zł) bo to tak jakbym tam mieszkał przez miesiąc a więc opłata miesięczna. Chodzi mi teraz o to żeby zadzwonić do niego dziś i powiedzieć że pan który miał wynająć mi mieszkanie ma już kogoś i ten ktoś już tam mieszka, teraz nie mam gdzie mieszkać, dodać do tego że nie zgadzam się na podwyższenie opłat tym samym zmusić właściciela żeby to on wypowiedział umowę w trybie natychmiastowym tak więc kaucja podległa by mi zwrotowi. Czy jest tak jak myślę ??
Norbit_7 jest off-line  
11-10-2009, 22:57  
gosia_s
Użytkownik
 
Posty: 179
Domyślnie RE: jak odzyskać kaucję za mieszkanie

Jeżeli nie zgadzasz się na podwyższenie czynszu to musisz sam odstąpić od umowy. Nie jest tak, że jak się nie zgodzisz to właściciel odstąpi - ja myślę, że wręcz zrobi na odwrót, będzie się domagał zapłacenia wyższego czynszu. Trochę Ci się to poplątało.
gosia_s jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy mam szansę odzyskać kaucję !!! pilne !!! odpowiedzi: 1
§ jak odzyskać kaucję?? :( odpowiedzi: 6
§ Jak odzyskać kaucję? odpowiedzi: 5
§ w jaki sposób można odzyskać kaucję odpowiedzi: 2
§ kto ma moją kaucję i jak ją odzyskać? odpowiedzi: 2
§ Jak odzyskać kaucję od sądu? Pomocy odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.