Meldunek tymczasowy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
26-10-2009, 15:47  
mp9
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Meldunek tymczasowy

Witam!

Jestem studentem i mieszkam w akademiku mojej uczelni. Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja, że należy się zameldować tymczasowo. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje obowiązek tymczasowego meldunku i czy muszę się w tym przypadku zameldować w akademiku? W ubiegłym roku zamieszkiwałem inny akademik na tej samej uczelni i tam meldowanie nie było obowiązkiem więc nie zrobiłem tego. Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam.
mp9 jest off-line  
27-10-2009, 12:14  
prawnik4
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Meldunek tymczasowy

Szanowny Panie Studencie,
Przepisy meldunku stalego bądź tymaczsowego normuje Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych. W myśl art. 10 pkt.1. osoba, która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały lub czasowy najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia przybycia.
2. Osoba, która przybywa do zakładu hotelarskiego albo do zakładu udzielającego pomieszczenia w związku z pracą, nauką, leczeniem się lub opieką społeczną, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały lub czasowy przed upływem 24 godzin od chwili przybycia.
Art. 13. Zameldowanie na pobyt stały lub czasowy w zakładzie hotelarskim, w zakładzie udzielającym pomieszczenia w związku z pracą, nauką, leczeniem się lub opieką społeczną dokonuje się u kierownika zakładu lub upoważnionej przez niego osoby.
Dziękuję i pozdrawiam.
prawnik4 jest off-line  
27-07-2010, 12:13  
katarzynah1987
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Meldunek tymczasowy

Witam serdecznie,
mam pytanie w związku z meldunkiem tymczasowym w innym mieście. Sytuacja wygląda tak: w tym roku rozpoczynam studia niestacjonarne we Wrocławiu. Stały meldunek mam w okolicach Bolesławca. Ponadto oprócz samych studiów, chciałabym zameldować się we wrocławskim urzędzie pracy. Wiem, że aby zarejestrować się w nim muszę mieć co najmniej meldunek tymczasowy. Mieszkać będę u znajomej, która zgodziła się zameldować mnie u siebie. I tutaj rodzi się pytanie w kwestii długości tymczasowego meldunku - na maksymalnie jak długi okres mogę zameldować się tymczasowo? Czy 3 - letnie studia zaoczne, które rozpoczynam są podstawą do meldunku tymczasowego na okres 3 lat? Ponadto chciałabym zapytać czy - jeśli mogłabym zameldować się na taki okres na podstawie tego, że będę studiować we W-wiu 3 lata - aby poświadczyć, że będę się uczyć tam, to czy wystarczy mi decyzja z uczelni o przyjęciu na studia? Naukę rozpoczynam pod koniec września ale chciałabym zameldować się szybciej, ponieważ zależy mi na możliwie jak najszybszej rejestracji w urzędzie pracy... Czy jest możliwe zameldowanie tymczasowe we wcześniejszym terminie niż termin rozpoczęcia nauki? Będę wdzięczna za odpowiedzi na moje pytanie, za które już teraz serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
katarzynah1987 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Tymczasowy meldunek odpowiedzi: 30
§ Meldunek tymczasowy odpowiedzi: 3
§ meldunek tymczasowy odpowiedzi: 1
§ Meldunek tymczasowy ... czy warto? odpowiedzi: 2
§ Meldunek tymczasowy odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.