Rozliczenie delegacji zagranicznych - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
11-03-2010, 20:55  
wernerusmaximus
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Rozliczenie delegacji zagranicznych

Zgodnie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju z dnia 2002-12-19 (Dz.U. 2002 Nr 236, poz. 1991) cytuję:

§ 3. [Czas pobytu za granicą] Czas pobytu pracownika poza granicami kraju liczy się przy podróży odbywanej środkami komunikacji:

1) lądowej - od chwili przekroczenia granicy polskiej w drodze za granicę do chwili przekroczenia granicy polskiej w drodze powrotnej do kraju;

2) lotniczej - od chwili startu samolotu w drodze za granicę z ostatniego lotniska w kraju do chwili lądowania samolotu w drodze powrotnej na pierwszym lotnisku w kraju;

3) morskiej - od chwili wyjścia statku (promu) z portu polskiego do chwili wejścia statku (promu) w drodze powrotnej do portu polskiego.Pytanie jest o interpretację pkt.1 powyższego paragrafu, a mianowicie gdzie w rozumieniu tych przepisów następuje przekroczenie granicy polskiej podczas podroży służbowej pociągiem, gdy kolejowe przejście graniczne np: Skandawa-Żelaznodorożnyj jest oddalone od granicy geograficznej państwa o 10km. Wszystkie procedury odprawy granicznej mają miejsce w Skandawie i jeżeli liczyć delegację od tego miejsca powoduje to wydłużenie pobytu za granicą względem rozpisywania od słupka granicznego o ok. 30min. co powoduje czasami przekroczenie 8godz. i większy ułamek delegacji w USD.

Czy poprawne jest wpisywanie czasu wyjazdu ze stacji po zakończeniu odprawy granicznej czy też czas przekroczenia granicy geograficznej?

Czy jest na ten temat jakaś wykładnia prawna? W sensie określenia pojęcia granicy na kolejowych przejściach granicznych?
wernerusmaximus jest off-line  
12-03-2010, 15:03  
wernerusmaximus
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Rozliczenie delegacji zagranicznych

Enybody help??
wernerusmaximus jest off-line  
12-03-2010, 18:21  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Rozliczenie delegacji zagranicznych

a co pisze na bilecie kolejowym?
 
13-03-2010, 13:39  
wernerusmaximus
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Rozliczenie delegacji zagranicznych

To jest wyjazd służbowy w ramach pracy a przejście graniczne Skandawa-Żelaznodorożnyj jest jedynie przejściem towarowym nie ma na nim ruchu pasażerskiego. Przekroczenie następuje w czasie pracy. Biletów brak.
wernerusmaximus jest off-line  
13-03-2010, 17:55  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Rozliczenie delegacji zagranicznych

Ja bym przyjął w takiej sytuacji moment odprawy granicznej i opuszczenie przez pociąg stacji kolejowej
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ rozliczenie kilometrów z delegacji odpowiedzi: 0
§ rozliczenie delegacji odpowiedzi: 3
§ Rozliczenie delegacji zagranicznej odpowiedzi: 5
§ Wolne po delegacji w trakcie delegacji odpowiedzi: 1
§ rozliczenie delegacji odpowiedzi: 17


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.