dofinansowanie z PUP szkolenia. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
18-05-2010, 16:58  
josefina
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie dofinansowanie z PUP szkolenia.

Sporo napisane,ale moje pytanie dość niecodzienne i nic nie znalazłam.Otóż ubiegam się w PUP o dofinansowanie praktyk rzeczoznawczych w ramach szkolenia indywidualnego.Jestem osobą niepełnosprawną.Praktyka taka wynosi 12 m-y i następnie,aby uzyskać licencję rzeczoznawcy majątkowego,egzamin państwowy.W moim PUP mają ogromny problem z tym,czy łapię się na dofinansowanie.Wszystko,co usłyszałam,to stwierdzenie,że-"nie mieliśmy z czymś takim do czynienia".Pisałam w tej sprawie do Urzędu Marszałkowskiego (Toruń) i tam mi odpisano,że mogę się ubiegać.Wiem,że każdy urząd ma szerokie w tym zakresie uprawnienia,może lecz nie musi.Problem tylko w tym,że nie uzyskałam żadnych konkretnych informacji.Wątpliwości dotyczyły przede wszystkim długości (rok) oraz liczby godzin w tygodniu.W uzasadnionym przypadku może być te 12 m-y,ale pozostaje jeszcze liczba godzin,nie jestem w stanie stwierdzić ile ich będzie w tygodniu.Praktyki są w formie co dwutygodniowych (niekiedy częściej) zjazdów.Dodam jeszcze,że jestem zarejestrowana jako poszukująca pracy.Być może mogę starać sie o takie dofinansowanie z PUP w inny sposób? Bardzo będę wdzięczna za pomoc.Być może ktoś zna odpowiedz na moje pytanie.
josefina jest off-line  
19-05-2010, 00:20  
Dariusz!
Moderator w spoczynku
 
Dariusz! na Forum Prawnym
 
Posty: 4.080
Domyślnie RE: dofinansowanie z PUP szkolenia.

Jeżeli miało to by być szkolenie, to musi spełniać definicję szkolenia, co oznacza pozaszkolne zajęcia mające na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, w tym umiejętności poszukiwania zatrudnienia. Jaki jest status tych "praktyk", kto je prowadzi?
Jeżeli spełniają definicję szkolenia i prowadzone są przez instytucję szkolącą wpisaną do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej - to sfinansowanie przez urząd pracy jest możliwe.
Starosta może skierować poszukującego pracy niepozostającego w zatrudnieniu na wskazane przez niego szkolenie, jeżeli uzasadni on celowość tego szkolenia, a jego koszt w części finansowanej z PFRON nie przekroczy 300% przeciętnego wynagrodzenia; skierowanie takie przysługuje nie częściej niż raz w ciągu roku kalendarzowego (art. 11 ustawy o rehabilitacji w związku z art. 40 ust. 3 ustawy o promocji zatrudnienia).
Dariusz! jest off-line  
19-05-2010, 18:03  
josefina
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: dofinansowanie z PUP szkolenia.

Dzięki za odpowiedz.Praktyki są prowadzone przez Towarzystwo Oświatowe w Gdańsku ("Profil"),jest to jednostka wpisana do rejestru,jako instytucja prowadząca działalność edukacyjną.Działają też min. w Warszawie i Poznaniu.Prowadzą wiele kursów i szkoleń,również studia podyplomowe.Praktyki rzeczoznawcze są w gruncie rzeczy szkoleniem,kończy się go (jak się uda) normalnie egzaminem tyle ,że państwowym.Jednak właśnie najwięcej obiekcji ma owo zakwalifikowanie-jest to szkolenie czy też nie jest.W siedzibie w Gdańsku odpowiedziano mi jak wyżej.Pozostaje mieć nadzieję,że urzędnikom z mojego PUP odpowiedzą tak samo.
josefina jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dofinansowanie szkolenia bezrobotnemu odpowiedzi: 0
§ szkolenia bhp odpowiedzi: 2
§ dofinansowanie spółki odpowiedzi: 0
§ Dofinansowanie szkolenia - składki ZUS odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.