Rezygnacja Wicedyrektora Szkoly - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
07-09-2010, 23:37  
marcelino30
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Rezygnacja Wicedyrektora Szkoly

Jako wicedyrektor szkoły złożyłem dyrektorowi rezygnację z pełniącego stanowiska 6 czerwca z 3 miesięcznym wypowiedzeniem. 7 września dyrektor informuje mnie że musi zasięgnąć odpowiednich opinii rady pedagogicznej i organu prowadzącego dając mi do zrozumienia że funkcję wicedyrektora mam nadal pełnić i ma to potrwać do końca miesiąca czyli do końca września, a w innej jeszcze jego interpretacji jeszcze 30 dni, strasząc mnie przy tym dyscyplinarką! Czy ma prawo do tego? Czy z funkcji wicedyrektora nie powinien mnie odwołać z ostatnim dniem wypowiedzenia? Czy opinii tych nie powinien zasięgnąć wcześniej? Ponadto opinia rady pedagogicznej wyglądała na zasadzie glosowania które zarządził dyrektor - kto jest za, a kto przeciw odwołaniu. Czy głosowanie jest zgodne z prawem? To jakby wotum nieufności dla mnie! A przecież to ja rezygnuje na własne życzenie. Chciałbym na koniec nadmienić że decyzja moja o rezygnacji związana jest z tym że brak jest miedzy mną a dyrektorem współpracy. Rada pedagogiczna liczy 56 nauczycieli z których 40 osób jest mi przychylna rozumiejąc problem w szkole. Kolejnym elementem jest moja rezygnacja z pracy! Czy za porozumieniem stron mogę rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym?

BARDZO Proszę o odpowiedz!
Z góry dziękuję!
marcelino30 jest off-line  
08-09-2010, 22:37  
AnJay
Moderator
 
Posty: 14.428
Domyślnie RE: Rezygnacja Wicedyrektora Szkoly

Dyrektor ma rację w materii terminu zapadalności wypowiedzenia. 3 miesiące mijają ostatniego dnia września (liczą się pełne miesiące).
W kwestii głosowania i opinii OP należy zajrzeć do statutu placówki, nie ma uniwersalnych uregulowań tej kwestii.
Umowa może być rozwiązana za wypowiedzeniem, lub za porozumieniem stron, w tej pierwszej sytuacji obowiązują kodeksowe terminy, w drugiej strony ustalają termin rozwiązania umowy.
AnJay jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dyrektorka szkoly odpowiedzi: 2
§ pamiery ze szkoly. odpowiedzi: 1
§ Niechodzenie do szkoly odpowiedzi: 2
§ Przeniesienie ze szkoly Niemieckiej do szkoly Polskiej odpowiedzi: 2
§ Od kiedy do szkoly odpowiedzi: 12
§ Rezygnacja/sprzedaż z udziałów sp zo.o. oraz rezygnacja z funkcji prezesa odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.